Zlín: Běžná údržba i rekonstrukce. Město investovalo do dětských hřišť

15. 1. 2021 12:17

Magistrát města Zlína pečuje ve Zlíně a jeho místních částech o 250 dětských hřišť. I přes nepříznivé období a omezení realizace investičních akcí se mu v loňském roce podařilo hned několik z nich zrekonstruovat, a kromě toho pravidelnou údržbou zajišťovat jejich funkčnost a bezpečnost.

Zlín: Běžná údržba i rekonstrukce. Město investovalo do dětských hřišť
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Rekonstrukci si vloni vyžádalo několik dětských hřišť. Obnovy se dočkalo dětské hřiště ve čtvrti Mokrá, za kterou město zaplatilo přes 400 tisíc Kč. Na 183 tisíc Kč pak přišla rekonstrukce horolezecké stěny včetně bezpečné dopadové plochy na hřišti na Jižních Svazích. V místní části Lhotka-Chlum bylo hřiště na základě požadavku komise místní části doplněno o oblíbený herní prvek – lanovou pyramidu. Je zhotovena z kvalitních, bezúdržbových materiálů s dlouhou životností a město vyšla na 104 tisíce Kč. V rámci 7. etapy regenerace panelového sídliště byla kompletně proměněna také dvě hřiště v Malenovicích, a to na ulicích Milíčova a Tyršova. Na obou hřištích teď mohou děti využívat moderní atraktivní herní prvky, jako jsou trampolína, kolotoč, bagr na písek, houpací lavice či balanční deska. Součástí hřišť jsou dopadové plochy z lité pryže. Tato hřiště byla financována z dotace i městské pokladny. Město se na nákladech podílelo částkou cca 2,5 milionu Kč.

Vystavěna byla i dvě hřiště, jejichž podobu navrhli sami obyvatelé Zlína, a to v rámci projektů participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Jedná se o dětské hřiště na Letné, které bylo doplněno o skluzavku, houpačku, kreslící tabuli, piškvorky a námořní bitvu, to vše v hodnotě 470 tisíc Kč. Na dětské hřiště na Podhoří byly umístěny dvě trampolíny a dětská lanovka za cenu 338 tisíc Kč.

„Investice do modernizace dětských hřišť hrazená z městského rozpočtu se v loňském roce vyšplhala na částku 4 milionů korun. Objem finančních prostředků, který byl potřeba na pravidelnou údržbu a opravy dětských hřišť ve Zlíně, dosáhl výše 3,3 milionu korun,“ vyčíslil náměstek primátora města Zlína Bedřich Landsfeld.

Pravidelnou údržbu dětských hřišť zajišťuje Odbor městské zeleně při Magistrátu města Zlína. Kromě obměny či opravy poškozených herních prvků a dopadových ploch pod atrakcemi k ní patří také úklid, výměna písku v pískovištích nebo vývoz odpadkových košů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín prodlouží cyklostezku Koleje o šest set metrů

14:05 Nový Jičín prodlouží cyklostezku Koleje o šest set metrů

Už na podzim by se cyklisté mohli projet po prodlouženém úseku cyklostezky Koleje, která vede z Nové…