Zlín: Komunikace na Lesním hřbitově je opravená díky dotaci města

09.12.2019 19:33

Zpevněná komunikace k vsypovým loučkám na Lesním hřbitově ve Zlíně je opravená. Stavebních zásahů, které zlepšily její technický stav, se dočkal úsek vedoucí od centrální komunikace za vsypové loučky. Práce se uskutečnily v období od července do října letošního roku. Náklady ve výši 2 126 885 korun včetně DPH pokryla dotace od města Zlína.

Zlín: Komunikace na Lesním hřbitově je opravená díky dotaci města
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Cesta k vsypovým loučkám je návštěvníky Lesního hřbitova velmi využívaná, jsme proto rádi, že je nyní opět po celé trase ve velmi dobrém technickém stavu. A děkujeme městu Zlínu za poskytnutou finanční dotaci, díky ní mohlo k opravě komunikace dojít,“ vzkázal Milan Macura, ředitel společnosti Pohřebnictví Zlín, která má Lesní hřbitov ve své správě, a upřesnil, že opravená komunikace zůstává v majetku města Zlína.

Lesní hřbitov je největším ze hřbitovů na území Zlína. Zřízen byl v roce 1931 a to z podnětu Tomáše Bati, tehdejšího starosty města, který se nechal inspirovat ve Spojených státech amerických i lesním hřbitovem, který se nachází v Boru u České Lípy. V současnosti má Lesní hřbitov evidovaných 11 583 hrobových míst. Své poslední místo k odpočinku zde nalezla celá řada osobností. Kromě Tomáše Bati patří mezi ně například jeho manželka Marie a syn Tomáš, nebo hokejový reprezentant Karel Rachůnek.

Lesní hřbitov je znám svou jedinečnou atmosférou, kterou vytváří až sto let staré stromy. Unikátní je také prosklené krematorium, které umožňuje účastníkům smutečních obřadů souznění s přírodou. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Muzeum má turistickou známku

13:13 Prostějov: Muzeum má turistickou známku

Turistická známka, kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketa, jako suvenýr prokazuje navštívení atraktivní…