Zlín: Památníku Tomáše Bati se vrátí původní vzhled

12.11.2011 21:19 | Zprávy
autor: Zlin.eu

Rada města Zlína vyjádřila souhlas se záměrem navrátit Památníku Tomáše Bati původní vzhled. Na základě jejího rozhodnutí se bude rekultivovat i okolí této stavby tak, aby co nejvíce připomínalo vzhled z doby založení památníku.

Zlín: Památníku Tomáše Bati se vrátí původní vzhled
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

Bývalý Památník Tomáše Bati je jednou z budov, pro které hledá radnice nové využití. Od 50. let minulého století v něm našla zázemí Filharmonie Bohuslava Martinů, ta však od letošního roku koncertuje v prostorách Kongresového centra. Další prostory má pronajaté Krajská galerie výtvarného území, která se nejpozději do konce příštího roku přestěhuje do jiných prostor, které jí připravuje její zřizovatel, Zlínský kraj. "Budova nemůže zůstat zcela opuštěná, je nezbytné přemýšlet o její budoucí náplni a funkci. Podle rady bude nejlepším řešením, když v ní opět vznikne Památník Tomáše Bati. Dala tak na doporučení odborníků," konstatoval náměstek primátora Miroslav Kašný, který záměr na navrácení původního vzhledu Památníku Tomáše Bati radě předložil.

Radní zároveň souhlasili se založením obecně prospěšné společnosti pro rekonstrukci jmenované budovy. "Jejím účelem bude hledat prostředky na obnovu památníku mimo rozpočet města," upřesnil Miroslav Kašný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Setkání k zahájení turistické sezóny se neslo v přátelském duchu

19:44 Ústí nad Labem: Setkání k zahájení turistické sezóny se neslo v přátelském duchu

Turistické cíle v regionu odhalily své plány pro letošní rok.