Téměř tři sta domácností, které se do ní zapojily, tak v dalších měsících výrazně ušetří. Nejen za jednotkovou cenu silové elektřiny a zemního plynu, ale také za stálý měsíční plat za odběrné místo, kde nebudou platit prakticky nic.
„Výsledky e-aukcí mluví za vše. Jsem proto velice rád, že jsme se rozhodli tuto myšlenku podpořit a mediálně jsme administrátora těchto aukcí podporovali. Jak jsem říkal již dříve, s e-aukcemi máme jako město výborné zkušenosti a šetří nám nemalé prostředky. I proto jsem rád, že lze tento systém aplikovat i na domácnosti, resp. firmy, které samy o sobě mají malou vyjednávací moc, ale pokud se spojí, výsledek se dostaví. Úspora v průměru téměř třiceti procent za jednotku silové elektřiny a plynu je myslím jasným důkazem,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.
Do elektronické aukce na nákup plynu se přihlásilo na 110 domácností. Průměrná úspora za jednotku energie dosažená díky e-aukci je dvacet čtyři procent. „Podařilo se nám vysoutěžit částku něco málo přes 770 korun. Co mě ale těší možná více, je, že stálý plat za odběrné místo jsou po e-aukci tři koruny, přičemž standardně lidé platí mezi padesáti až sto korunami měsíčně,“ vysvětluje František Sadílek za administrátora e-aukcí, firmu A-tender s.r.o.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: znojmocity.cz