Znojmo: Festival dračích lodí již po dvanácté

24.09.2019 16:29 | Zprávy
autor: PV

Kanoistika a vodní sporty mají ve Znojmě dlouhou tradici, ke které patří i dračí lodě. Největší plavidla brázdící řeku Dyji pod Znojemskou přehradou budou k vidění v posledním zářijovém týdnu, kdy se uskuteční 12. ročník festivalu dračích lodí ve Znojmě. Tři festivalové dny začínají ve čtvrtek 26. září a vyvrcholí hlavním programem a závodem v sobotu 28. září 2019.

Znojmo: Festival dračích lodí již po dvanácté
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Znojemský festival patří k nejatraktivnějším vodáckým akcím v České republice. Je určen veřejnosti všech věkových skupin. Závody dračích lodí i celý doprovodný program probíhají na řece Dyji a prostranství pod Sedlešovickým mostem v blízkosti městského koupaliště a Louckého kláštera. Na návštěvníky mimo závodů čekají různá vystoupení, atrakce a vodní aktivity. Vstup je do areálu po všechny festivalové dny zdarma.

První den ve čtvrtek 26. září je určen dětským školním posádkám ve věku mateřských škol a I. stupně základních škol. Současně si přijdou plavbu na dračích lodích poprvé vyzkoušet i aktivní znojemští senioři. Pro děti od 3 let je po dobrodružné plavbě tradičně spojené s plněním úkolů na řece připraveno pohádkové představení s vodní tématikou v hlavním festivalovém stanu.

V pátek 27. září dopoledne festival přivítá školní mládež. Na programu budou závody základních škol a středoškolský pohár města Znojma. Tradičně se předpokládá účast posádek většiny škol znojemského okresu a několik dalších školních posádek z Jihomoravského kraje. Nejúspěšnější posádky v obou kategoriích obdrží nominaci za okres Znojmo na Mistrovství České republiky dračích lodí školních týmů, které se koná v létě 2020 v Hranicích na Moravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po řece Moravě se můžete plavit z Kroměříže do Kvasic

11:17 Po řece Moravě se můžete plavit z Kroměříže do Kvasic

Obyvatelé Kroměříže i návštěvníci města si i v letošní turistické sezoně mohou užít plavbu po řece M…