Znojmo: Na Marešce se mohou pochlubit novou cvičnou kuchyní

05.02.2015 15:25 | Zprávy

O tři kompletně vybavené kuchyně se rozrostla základní škola JUDr. Josefa Mareše ve Znojmě. Malí kulináři se tak v rámci výuky mohou těšit na moderní a čisté prostředí, kde se budou učit nejen vaření, ale také stolování a společenskému chování. Novou cvičnou kuchyň by měli využívat žáci všech ročníků, a to v rámci vzdělávacího předmětu Člověk a svět práce.

Znojmo: Na Marešce se mohou pochlubit novou cvičnou kuchyní
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Do oprav škol a školek putovalo z městské kasy v posledních dvou letech přes sedmdesát milionů korun. Dalších dvacet tři má na revitalizaci vzdělávacích zařízení putovat v letošním roce. „Kromě velkých investic v podobě zateplování budov se město soustředí i na samotné prostředí škol. Poté, co jsme na této základní škole vybudovali zcela novou moderní učebnu chemie a dalších přírodních věd, přišla na řadu rekonstrukce cvičné kuchyně,“ říká místostarosta Jan Grois, který má školství v gesci.

„Původní kuchyně už byla ve velmi špatném stavu, proto jsme se rozhodli investovat do její rekonstrukce. Věřím, že se malým kuchařům a kuchařkám bude nová kuchyně líbit,“ dodává místostarosta Grois. Slavnostního otevření cvičné kuchyně se kromě místostarosty Jana Groise účastnila také nová ředitelka školy Eva Hubatková a také Lenka Budková, která do února školu vedla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: znojmocity.cz

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Kůň zůstává natrvalo, město odkoupilo sochu od autora

19:06 Pardubice: Kůň zůstává natrvalo, město odkoupilo sochu od autora

„Pardubický kůň“ se stává trvalým symbolem města i jeho bohaté koňské historie.