Znojmo: Podzimní Dny zdraví jsou za námi

19.10.2021 21:23 | Tisková zpráva

Aktivitám Podzimních Dnů zdraví ve Znojmě přálo počasí. Oblíbená série sportovních aktivit přilákala více něž sto malých i velkých sportovců. Letošní program odstartoval zostra třetím ročníkem běžeckého závodu CityTrail Pod lampami.

Znojmo: Podzimní Dny zdraví jsou za námi
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Běžeckého závodu CityTrail Pod lampami se v pátek 8. října zúčastnilo 29 běžců a běžkyň. Start a cíl závodu byl pod přehradou U Obří hlavy a trať závodníky provedla nejkrásnějšími historickými uličkami Znojma. Soutěžilo se celkem ve 4 kategoriích. Nejrychleji do cíle doběhl Ondřej Šrámek s časem 11 minut 14 sekund, který závodil v kategorii do 40 let. Druhou kategorii mužů, nad 40 let, ovládl s časem 13 minut a 11 sekund Pavel Dufek. Z běžkyň jako první doběhla do cíle Petra Kučerová, a to za 15 minut a 53 sekund. Zvítězila tak v kategorii nad 40 let. Kategorii juniorky do 40 let ovládla Markéta Šnajdarová s časem 16 minut a 3 sekund.

Běžecký závod pro amatéry a nadšence večerním Znojmem organizoval sportovní klub Winners Znojmo ve spolupráci s městem Znojmem. Kompletní výsledkovou listinu naleznete ZDE.

Následující den se na tři desítky zájemců vydaly na více než třinácti kilometrovou trasu s výhledy na město Znojmo a údolí řeky Dyje. Trasa vedla přes Hradiště, Kočičí údolí, Králův stolec, Andělský mlýn a tzv. Samaritánku. Večer se na dobrodružnou trasu Bludičkového běhu vydalo na 20 dětí v doprovodu svých rodičů. Gránické údolí tak ožilo světly bludiček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

zdravotní péče

Pane Kuchaři, nemyslíte, že na to vašem návrhu je smutná jedna věc, a to, že tu chybí dostatečná zdravotní péče, a že je třeba kvůli ní jezdit za hranice? Ono totiž problém není jen na hranicích, ale skoro všude, a to i ve městech. Lékařů je prostě málo. A co s tím vaše vláda udělala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Město hostilo Hasičské slavnosti

19:44 Litoměřice: Město hostilo Hasičské slavnosti

Devátý ročník Hasičských slavností Litoměřice 2025 skončil.