Znojmo: Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou

02.04.2016 14:36

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, které je jednak místem poskytujícím informace o aktuálních vinařských akcích v regionu, jednak místem, kde je možné degustovat vína VOC Znojmo z unikátního vinného baru, získalo oficiální certifikaci vinařské turistiky v kategorii vinotéka. Tu uděluje po splnění všech kritérií Národní vinařské centrum.

Znojmo: Vlkova věž se stala certifikovanou vinotékou
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Získání oficiální certifikace vinařské turistiky nás velmi těší. Pro zákazníky a turisty je to potvrzením kvality naší provozovny. Mezi kritéria totiž patří například to, že budeme nabízet minimálně 40 druhů lahvových vín. Každý si tak určitě najde to, které mu chutná. Nabízet pochopitelně nadále budeme pouze vína VOC Znojmo,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo. Jednou z dalších podmínek je například to, že zákazník bude víno degustovat z odpovídajících skleniček na víno nebo že na zákazníka čeká vyškolený personál, který mu poskytne nejen informace o víně, ale i o dalších službách, které region nabízí.

Členství v prestižním seznamu vinoték nabízí členovi i řadu výhod. „Na certifikovaná zařízení se totiž pohlíží jako na elitní subjekty vinařské turistiky,“ doplňuje Koudela. Jde například o propagaci na webech (ZDE, ZDE a ZDE), o distribuci letáčku s informacemi o certifikaci na veletrzích, vinařských a jiných akcích pořádaných Národním vinařským centrem potažmo Vinařským fondem ČR nebo Nadací Partnerství nebo o propagaci v turistických průvodcích „To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě" a „To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách".

Certifikace probíhá výběrem zařízení podle stanovených kritérií. Zařízení jsou rozdělena do pěti kategorií: vinařství, vinný sklep, vinotéka, restaurace s vínem a ubytování s vinařskou tematikou. Pro každou kategorii jsou samostatná kritéria. Certifikace zařízení vinařské turistiky je realizována v rámci kontinuálního projektu rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě a v Čechách. Projekt certifikace realizuje Národní vinařské centrum společně s Nadací Partnerství za podpory Vinařského fondu České republiky.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zelenou bránu čeká rekonstrukce, finance schválili zastupitelé

7:17 Pardubice: Zelenou bránu čeká rekonstrukce, finance schválili zastupitelé

Město oznámilo plány na velké opravy historické Zelené brány, jedné z významných pardubických domina…