Bernard (STAN): Chci pomoci pěstounům, kterým minulá vláda sebrala peníze

30.01.2022 22:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k pěstounství.

Bernard (STAN): Chci pomoci pěstounům, kterým minulá vláda sebrala peníze
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Josef Bernard (PirSTAN)

Chci řešit ve Sněmovně v rámci interpelací tíživou situaci pěstounů-prarodičů. Pozměňovací návrh poslance ANO v minulém roce zapříčinil snížení jejich odměny při péči o jedno dítě o 2000 až 5000 Kč v závislosti na uplatněných slevách. Analogicky se snížily odměny rovněž při péči o dvě či více dětí.

Toto opatření bylo obskurně zdůvodňováno vyživovací povinností prarodiče ke vnoučeti. Těmto lidem je nyní těžko, potřebují rychle pomoct, ale já již tři hodiny ve Sněmovně poslouchám obstrukce, které melou vše od válečných štváčů, vrahů z Wall Streetu, po humanitární bombardování. Takže na praktické věci se nedostane. Vy, co jste se na mě obrátili ale neklesejte na mysli. Změnu budeme VŠICHNI z klubu STAN tvrdě prosazovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Problém je ve chvíli, kdy se z názoru stává „jediná pravda“

22:31 Komínek (KSČM): Problém je ve chvíli, kdy se z názoru stává „jediná pravda“

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k herci Hynku Čermákovi.