Bezecný (KDU-ČSL): Zrychleme integrační proces

07.12.2017 21:41

Z Německa zaznívá další volání po urychlení integračního procesu zemí EU. Jsem přesvědčen, že další integrace je i v zájmu naší země a každé zpochybení nebo zpomalení procesu je proti naším zájmům.

Bezecný (KDU-ČSL): Zrychleme integrační proces
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Dění posledních měsíců a let nás nenechává na pochybách, že Evropa má na výběr ze dvou zásadních scénářů. Buď stagnace a postupné drolení a podkopávání pracně vytvořených vazeb nebo akcelerace rozvoje a pokračování sjednocujícího procesu směrem k cíli v podobě evropské federace na způsob Spojených států amerických.

Jsem přesvědčen, že v zájmu naší země a jejích občanů je scénář číslo dvě. Podporuji názor předsedy německé sociální demokracie, volající po přijetí společné ústavní smlouvy o federativním uspořádání Evropy. A kdo by nechtěl, může jít svou vlastní cestou.

Ing. Ivo Bezecný

  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
  • školství

Dění ve Spojeném království a rostoucí obavy jeho obyvatel z nejisté budoucnosti mimo EU je pro nás zásadním mementem, abychom podpořili integrační proces a usilovali o co nejtěsnější vazby mezi současnými členskými státy. Rozumím některým námitkám vůči okamžitému přijetí Eura a respektuji je, tyto námitky nám však nesmí bránit v podpoře dalších integračních opatření a především v aktivní roli, kterou bychom v jejich rámci měli hrát.

Jedině fungující a konkurenceschopná sjednocená Evropa bude zárukou přežití naší země v globálním neklidu, který charakterizuje počáteční léta nového milénia. Pokud by zvítězily hlasy rádoby národovecké a protiintegrační, pak se obávám, že mezi silnějšími kolosy kolem nás bychom museli daleko více pískat podle cizích not, než by tomu bylo s rovnocennými partnery ve společné Evropě. Můžeme si namlouvat co chceme, ale zejména exportéři a zaměstnavatelé dobře vědí, že sami o sobě jsme malí a slabí. Síla nám roste s velikostí. Česko brát vážně nikdo nebude. Evropská federace však může být kolos, s nímž by musel svět počítat.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Velké poděkování záchranářům Zlínského kraje

15:13 Gajdůšková (ČSSD): Velké poděkování záchranářům Zlínského kraje

Komentář na facebookovém profilu k mimořádnému okamžiku před nemocnicí