Červíček (ODS): Dálnice D11 a D35 u Hradce Králové budou bez poplatku

09.11.2018 19:43 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo dopravy vyhovělo připomínkám Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové a navrhuje v nové vyhlášce bezplatné užívání úseků dálnic D11 a D35.

Červíček (ODS): Dálnice D11 a D35 u Hradce Králové budou bez poplatku
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Nově by od příštího roku mohli řidiči využívat zdarma úsek D11 Sedlice – Kukleny (exity 84 – 90) a úsek D35 Sedlice – Opatovice nad Labem (exity 126 – 129). Bez poplatku už je 199 kilometrů dálnic, které většinou tvoří obchvaty měst nebo jimi prochází silnice I. třídy.

„Velmi děkuji ministru dopravy Danu Ťokovi, který po opakovaných osobních jednáních vzal v potaz argumenty Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové ohledně vyjmutí ze zpoplatnění části úseků dálnice D11 a D35. Jsem rád, že na základě těchto argumentů došlo k přehodnocení stanoviska příslušné komise na ministerstvu dopravy a řidiči tak budou moci využívat část dálnice bezplatně,“ uvedl náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Červíček.

Královéhradecký kraj i Statutární město Hradec Králové ve své zásadní připomínce argumentovaly, že úseky dálnice D11 a D35 tvoří fakticky jihozápadní obchvat města a v nemalé míře slouží i pro místní dopravu. Uvedené úseky dálnic představují vhodnou trasu i pro dálkovou tranzitní dopravu. Jde o směr od Náchoda a Trutnova (příjezd do Hradce Králové po silnici I/33), od Jičína (příjezd do Hradce Králové po silnici I/35) a od Nového Bydžova (po silnici II/324) pokračující dále do Pardubic (po silnici I/37) a opačně. Za současného stavu musí tato tranzitující vozidla, která nemají kupón časového zpoplatnění a tomuto druhu zpoplatnění podléhají, užít silnice na území města Hradec Králové (I/35, I/31 a I/37), případně silnici II/324 na území obce Opatovice nad Labem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.