Cvalín (KSČM): Říkám jasné a zřetelné NE organizaci Člověk v tísni

28.01.2014 11:38

Dříve jsem finančně přispíval, když byla nějaká akce, kterou organizovala humanitární organizace Člověk v tísni. Po dnešku už ne. Otočím s k nim zády a to s čistým svědomím.

Cvalín (KSČM): Říkám jasné a zřetelné NE organizaci Člověk v tísni
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo

Vždy jsem si myslel, že humanitární organizace Člověk v tísni bude pomáhat lidem, kteří opravdu pomoc potřebují. Není to tak. Dnes jsem se dozvěděl, že organizace Člověk v tísni před začátkem olympijských her v Soči spustila web, na kterém kritizuje stav lidských práv v Rusku.

To není ale vše. Dokonce organizace Člověk v tísni financovala cestu Schwarzenberga a Kocába na Ukrajinu, kam přišli podpořit protivládní demonstranty.

Pokud někomu přijde normální, že organizace Člověk v tísni napomáhá mimo jiné i neonacistickým a neofašistickým protivládním demonstrantům, tak dobrá.

Mě to normální nepřijde. Není možné, aby organizace, která má údajně pomáhat lidem v nouzi, pomáhala protivládním demonstrantům na demokratické Ukrajině. Mimochodem, Člověk v tísni uvolnil 500 000 Kč z Klubu přátel pro ukrajinské demonstranty. To jsme ještě nezažili, aby humanitární organizace Člověk v tísni, opakuji „humanitární organizace“ podporovala i banderovce, kteří tvoří třetinu protestujících. To jsem si nevymyslel, tuto zprávu přinesl internetový deník idnes.

To ale není vše. „Humanitární“ organizace Člověk v tísni se rozhodla, že se pokusí vnést mezi lidi ještě větší nenávist vůči Rusku a prezidentu Putinovi.

Nedávno organizace Člověk v tísni spustila svůj web, na kterém se dozvíme, že v Rusku probíhá jakýsi brutální a agresivní hon na nevládní organizace.

Mimochodem, k tomu bych učinil jednu poznámku. Nevládní organizace, které se zabývají politikou a které působí v Rusku, dostávají dost velké finance ze zahraničí. Je špatné, když ruská vláda důsledně kontroluje organizace, přijímající granty z ciziny? Nemělo by to také být i u nás..? Také se dozvíme, že v Rusku je silně potlačena jakákoliv demonstrace a že v Rusku se ve velkém rozmohla šikana homosexuálů. Bylo by velice vhodné, aby se někdo z organizace Člověk v tísni zašel podívat například do moskevského gay klubu a potom ať nám řekne, zda-li se v Rusku šikanují homosexuálové. Pokud se organizace Člověk v tísní tolik zajímá o práva homosexuálů v Rusku, tak bych rád věděl, zda-li se tato organizace zajímala i o práva homosexuálů například na Severním Kypru.A ještě mnoho dalších věcí najdeme na webu Člověk v tísni. Co vlastně chce tato organizace? Překazit olympijské hry? Nebo udělat z prezidenta Putina jakéhosi tyrana? Tato organizace se snaží ovlivňovat myšlení lidí a z údajných zločinců dělá obětní beránky-viz. ukrajinští protivládní demonstranti, kteří se pokouší o státní převrat. Pokud to tak mohu říci natvrdo. Tak, jako nám by vadilo vměšování ze zahraničí, tak bychom i my měli ctít suverenitu jiného státu.

Petr Cvalín

  • BPP
  • https://www.facebook.com/petr.cvalin.58/
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Myslím, že jednadvacetičlenná národní rada je dostatečná

19:21 Mračková Vildumetzová (ANO): Myslím, že jednadvacetičlenná národní rada je dostatečná

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2022 k návrhu zákona o podpoře sportu