Dolínek (ČSSD): Praha využije zahraniční zkušenosti z projektů Interreg Europe

20.06.2017 8:34 | Zprávy

V roce 2016 začal Magistrát hl. m. Prahy úspěšně realizovat mezinárodní projekty financované z programu Interreg Europe s jasnou vizí připravit své kapacity na období po roce 2020, kdy budou pro Prahu možnosti čerpání z českých strukturálních fondů ještě více omezeny.

Dolínek (ČSSD): Praha využije zahraniční zkušenosti z projektů Interreg Europe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

Projekty financované z programu Interreg Europe patří do programů podporujících spolupráci mezi regiony za účelem budování kapacit města a výměny zkušeností v oblastech inovací, podpory malých a středních podniků, nízkouhlíkového hospodářství a ochrany přírodního a kulturního dědictví.

„Praha nyní realizuje dva projekty v oblasti inovací (STEPHANIE a INNOTRANS) a dva s tématem nízkouhlíkového hospodářství (FINERPOL a InnovaSUMP). Projekty mají vytvořit akční plány s konkrétními projekty, které by se v daném regionu mohly zrealizovat,“ uvedla pražská radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Mezinárodní projekty jsou příležitostí, jak přinést Praze know-how renomovaných evropských vědecko-výzkumných institucí, nebo z měst, která mají dobrou zkušenost s řešením problémů například v oblasti udržitelnosti dopravy.

„Praha tvoří plán udržitelné mobility, který se stane po svém schválení hlavním koncepčním dokumentem v oblasti dopravy pro Hlavní město Prahu s přesahem do Středočeského kraje. Ambicí plánu je nastavit fungování dopravy tak, aby se již více nezhoršovalo životní prostředí (hluk, znečištění vzduchu) a přitom lidé neztratili svobodu pohybu. Takto zásadní dokument je zapotřebí zasadit do mezinárodního kontextu a nevyhovující dopravní systémy inovovat s podporou významných evropských partnerů,“ řekl náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy, sportu a volného času Petr Dolínek.

Příklady využití jednotlivých projektů v praxi

INNOTRANS
Univerzita v Coventry vyvíjí spolu s městem informační systém, který má demonstrovat, jak IoT automobily (tzv. connected cars – auta připojená na internet) komunikují s okolní infrastrukturou zejména na klíčových silnicích, které vedou do centra Coventry. Komunikace aut mezi sebou a s infrastrukturou může pomoci k lepšímu analyzování chování řidiče a přizpůsobení modelování dopravy. Praha bude mít možnost být u výsledků testování a pokusit se tento systém přinést do hlavního města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

22:31 Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí Srebrenice.