Dufek (KDU-ČSL): Musíme u migračního paktu vymyslet taktiku, ne na sebe pokřikovat

19.04.2024 19:02

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 19. dubna 2024 k migračnímu paktu.

Dufek (KDU-ČSL): Musíme u migračního paktu vymyslet taktiku, ne na sebe pokřikovat
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Poslanec Aleš Dufek (KDU-ČSL) varuje, že manželství pro všechnymůže prolomit červenou linii

Já budu v podstatě velmi stručný, protože na to samozřejmě nejde nereagovat, na vlastní úvod dnešní schůze. Prosím vás, já jsem nikdy nikoho nenapadl, já jsem tady nikdy vůči nikomu nepoužil nějaké osobní invektivy, vůči nikomu jsem nepoužil nějaké výrazy, ale teď v podstatě vystupuji z pozice, že skutečně čeho je moc, toho je příliš. Myslím si, že není dobré, když si jedna politická strana začne uzurpovat nějaké téma. Vy jste se teď postavili politicky do těch jediných správných, co vlastně bojují proti migraci. Migrace samozřejmě je obrovské téma, vůbec nemá cenu popírat, že to není zásadní téma pro Českou republiku pro tento rok, pro příští rok a další a další roky. A myslím si, že tato vaše totální strategie vám krátkodobě asi nějaké zisky přinese, nicméně dlouhodobě to bude špatné jak pro tuto zemi, tak vlastně i pro vás, že se vám to nakonec vrátí jako bumerang. Nemyslím si, že tato forma je úplně vhodná, nebo vhodná pro hnutí ANO. A to říkám jako úplně takhle v jakémsi technokratickém slova smyslu.

Naši europoslanci hlasovali proti migračnímu paktu. Víme, že to není šťastné pro Českou republiku, ale je to něco, co mělo nějaký historický vývoj, je to něco, co bude mít nějaké další budoucí konsekvence a bylo by fakt dobré, kdybychom na toto téma vedli spíše dialog a pokusili se v podstatě pro Českou republiku stanovit nějakou komplexní taktiku než abychom teď na sebe na mimořádných schůzích vykřikovali a vyčítali si poměrně jednostranným způsobem určité kroky.

Děkuji.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

12:28 Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

Česká republika má mít nově vládního koordinátora strategické komunikace (STRATCOM). Na pozici vláda…