Felcman (Zelení): V Liberci bude vládnout koalice strachu

16.04.2024 16:05 | Tisková zpráva

Reakce koaličních stran Starostů, ANO a Pirátů na nebývalou krizi důvěryhodnosti je ubohá. Bez jakékoliv sebereflexe vykládají aktuální korupční jako selhání jednotlivců. Opomíjejí ovšem to, co je zjevné. Spolu se zkorumpovaným náměstkem Židkem rozhodovali v radě města podle pokynů Syneru i oni.

Felcman (Zelení): V Liberci bude vládnout koalice strachu
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Dle policejních zjištění ovlivňoval Petr Židek (ODS) na pokyn Petra Syrovátka, šéfa stavební společnosti Syner, posledních 6 let mnoho klíčových rozhodnutí ve vedení města. Především manipuloval postup ve věci opravy bazénu tak, aby byla zakázka co největší, o kterou se mohou ucházet jen největší stavební firmy. Dále zajistil zcela bezprecedentní covidovou kompenzaci pro dceřinou společnost Syneru, SFM, spravující liberecký Sportpark. Dohodl pro město nevýhodnou směnu pozemků na Kunratické a Papíráku. Brzdil ve městě bytovou výstavbu, aby konkurenčně neohrozily projekt Syneru na Kunratické. A mnoho dalšího.

„Poslední dny jsem zástupcům Starostů, ANO a Pirátů intenzivně předkládal návrhy, jak obnovit důvěru lidí ve fungování radnice. Připomínal jsem jim, že i oni mají odpovědnost za chybná rozhodnutí města ovlivněná pokyny od Syneru. Zastupitelé za Liberec otevřený lidem byli přitom jediní, kteří tato rozhodnutí kritizovali. Jediná možnost, jak toto selhání koalice napravit, byla její rekonstrukce a doplnění právě o zástupce opozice. Bez jediného osobního jednání ale koaliční strany tyto návrhy smetly ze stolu,“ popisuje události posledních dnů Jindřich Felcman, předseda zastupitelského klubu Liberec otevřený lidem.

Starostové, ANO a Piráti tak dokázali vyřešit bezprecedentní korupční skandál za jediný víkend, bez potřeby detailně jednat s opozicí. Bez potřeby předložit jakékoliv konkrétní podklady, kterými by svoje vlastní působení v radě města obhájili.

„Toto jednání koaličních stran nelze hodnotit jinak než absolutní ztrátu sebereflexe a aroganci moci. Zmanipulovaná rozhodnutí stála nebo budou stát městskou kasu desítky, v případě bazénu spíše stovky milionů. Za aktuálním postupem koaličních stran tak jde cítit především strach. Strach, že bychom ve vedení města přišly na jejich další selhání,“ doplňuje Jindřich Felcman.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Fialova vláda chce z Česka ostrov pracujících starců uprostřed Evropy

23:07 Schillerová (ANO): Fialova vláda chce z Česka ostrov pracujících starců uprostřed Evropy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.