Připravme se na to, že americká zahraniční politika bude jiná: mnohem silovější, realističtější a doufejme, že i účinnější. Musíme také brát vážně slova Donalda Trumpa o tom, že bude po spojencích v NATO požadovat, aby dodržovali své závazky a odpovědněji se podíleli na společné obraně. Výroky nastupujícího prezidenta vůči NATO vnímám jako výzvu ke zlepšení fungování aliance, nikoliv jako zpochybnění.
Všichni vidíme smutné výsledky Obamovy administrativy – svět není bezpečnější, severní Afrika a Blízký východ jsou destabilizovány, islamistický terorismus se nepodařilo omezit, vztahy mezi Ruskem a USA jsou horší, atd. A proto změnu politiky vítám. Na nástup Trumpovy administrativy při vědomí všech rizik pohlížím s nadějí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Jaroslavu Miko za STANu, který chodí senátorovi kom…
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje