Prosté konstatování občana Tondy v podstatě přesně definuje ekonomický stav naší země. Dluhopisy, které pravidelně (ob půl roku) ministerstvo financí vypisuje (a jak je vidět, je zcela jedno, kdo mu zrovna šéfuje), jsou záplatou pro bezednou díru způsobenou téměř 200% zadlužením naší země vůči celému jejímu ročnímu státnímu rozpočtu. Ekonomičtí zoufalci (Kalousek, Fisher a spol.) vytloukají dluh dluhem. Půjčují si prostřednictvím dluhopisů, aby mohli vyplatit ty předešlé. Myslím, že Fisherovi je třeba dát také nějaké to ocenění na evropské úrovni, neboť se ukazuje, že rovněž neumí nic jiného, než jeho předchůdce Kalousek, tedy zadlužovat stát. V této souvislosti je třeba poukázat na super výnosnost transakce s dluhopisy. Pokud státu půjčíte tisícovku na celý rok, z vyplacených výnosů si následně v hospodě můžete koupit jedno pivo. A tak si položme otázku: mají státní dluhopisy pro běžného občana vůbec nějaký smysl?
Další otázka zní: kdo dluhopisy ve skutečnosti kupuje? Nejsou to čirou náhodou banky?
Nad čím ale zůstává zdravý rozum stát, je devizová intervence České národní banky vůči koruně, které se zdá (neznámo proč), že cenová hladina 27 Kč za euro je naší zemi prospěšná. No sláva, na to se celý národ těšil, zvláště teď, před vánočními nákupy!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Havlíček - profil