Havlíček (ANO): Za téměř pět týdnů nenastala podpora žádná

27.01.2022 20:51

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 27. ledna 2022 – interpelace ministra Síkely k podpoře podnikatelů, postižených vládními opatřeními

Havlíček (ANO): Za téměř pět týdnů nenastala podpora žádná
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Vážený pane předsedající, vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády.

Dovolím si interpelaci na pana ministra průmyslu a obchodu stran covidové podpory podnikatelů. Naše vláda pod velkým tlakem podnikatelů, ale v zásadě logicky i opozice, připravila podnikatelskou covidovou podporu pro 700 tisíc subjektů s jediným cílem. Aby podpora byla rychlá, aby byla pro všechny postižené, to znamená omezené, subjekty, a aby byla v maximální možné výši.

Zpočátku to bylo pomalejší. Myslím si, že v těch posledních měsících už to bylo podle představ. I proto jsme připravili finální podporu pro poslední dva měsíce, za listopad a za prosinec, přesně dle vzoru zjara. Připravili jsme ji po dohodě se všemi svazy, asociacemi, komorami, a tak dále, a to na přelomu listopadu a prosince. Pro novou vládu jsme připravili předavízo těchto programů Nepokryté náklady 20, 21 tak, aby se dotkly podnikatelů s poklesem tržeb od 30 % výše v různých kategoriích ve dvou programech.

Anketa

Máte důvěru v prof. Jiřího Berana?

91%
5%
hlasovalo: 23561 lidí

Vláda převzala odpovědnost 17. prosince a od té doby uběhlo téměř pět týdnů, přičemž nenastala podpora žádná. Můj dotaz je takový, proč podpora těchto programů nefunguje. Přičemž respektujeme to, že může být v různé míře. Mohlo se učinit to, že se vzala podpora, která byla připravena, programy se pouze mohly vypsat, což byla otázka jednotek dnů. Mohlo se udělat to, že se podpora mohla zredukovat, mohla se udělat pouze v jednom programu, mohla se snížit různě v percentuálních částkách, mohla se navýšit. A mohlo se dokonce říci i to, že podpora nebude vůbec žádná. Je to nepochybně právo každé vlády, i když bychom proti tomu protestovali nejenom my, ale i podnikatelé.

Nicméně pět týdnů uběhlo a stran Ministerstva průmyslu není žádná informace. Prosím tedy o sdělení, jak bude ta podpora vypadat.

Děkuji mockrát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Odlišný názor není dezinformace

16:21 Štěpánek (Trikolora): Odlišný názor není dezinformace

Komentář na facebookovém profilu k svobodě slova