Hejtman Půta: Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu

17.05.2021 17:16

Na Blízkém východě se v posledních dnech odehrávají boje mezi Izraelem a Palestinou. Hejtman Martin Půta proto dnes na terase 3. patra budovy krajského úřadu vyvěsil vlajku Státu Izrael jako výraz podpory a solidarity s tamním civilním obyvatelstvem.

Hejtman Půta: Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu. Byl bych mnohem raději, kdyby se na Blízkém východě nikdy nebojovalo a nebyli jsme každý den konfrontováni s počty civilních obětí, které současný konflikt přináší bez ohledu na národnost a jejich náboženské vyznání. Zůstaňme však v realitě. Pokud se takové věci dějí, neměli bychom před nimi zavírat oči, a naopak dát najevo náš občanský postoj. Chtěl bych zdůraznit, že vyvěšení vlajky Izraele není jen prázdné gesto. 

Dle mého názoru by řešením izraelsko-palestinského konfliktu měl být otevřený dialog obou stran, který by současné boje dokázal včas zastavit a zabránit tomu, aby neeskalovaly do mnohem ostřejšího válečného střetnutí, jehož smutným výsledkem by byla zejména zbytečná smrt civilního obyvatelstva. Je nutno připomenout, že stát Izrael je jedinou demokratickou zemí na Blízkém východě a dlouhodobě ho ohrožují teroristé. Mrzí mě, že podobné spory, jako je tento, znehodnocují odkaz izraelského předáka Jicchaka Rabina a jeho úsilí o mírový proces.   
Pevně věřím, že jednou na Blízkém východě zvítězí rozum nad unáhlenými činy a zbraně umlknou nadobro. Kde je vůle, je i cesta.

Martin Půta
hejtman Libereckého kraje

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnalová (ČSSD): Leden v krajském zdravotnictví

20:47 Sehnalová (ČSSD): Leden v krajském zdravotnictví

Komentář na facebookovém profilu ke zdravotnictví ve Zlínském kraji