Hejtman Půta: Vyloučení uchazečů ze zadávacího řízení na Veřejnou zakázku

15.8.2014 9:05 dop.

Reakce Libereckého kraje ke Společnému vyjádření společností ČSAD Slaný a.s. a ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. k článku „Liberecký kraj vyloučil z tendru na dopravu tři uchazeče“ zveřejněného v médiích dne 13. 8. 2014

Hejtman Půta: Vyloučení uchazečů ze zadávacího řízení na Veřejnou zakázku
Foto: Liberecký kraj
Popisek: Hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)

Liberecký kraj, jako zadavatel veřejné zakázky „Výběr dopravců pro uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě k zabezpečení stanoveného rozsahu dopravní obslužnosti Libereckého kraje pro období od roku 2014 do roku 2024“ (dále jen „Veřejná zakázka“) rozhodl dne 12. 8. 2014 o vyloučení uchazečů ČSAD Slaný a.s., ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. a Busline a.s. ze zadávacího řízení na Veřejnou zakázku. Liberecký kraj vyloučil uvedené uchazeče ze zadávacího řízení v souladu s § 76 odst. 6 zákona o veřejných zakázkách. Důvodem pro vyloučení byla skutečnost, že nabídky uvedených uchazečů byly v rámci procesu posouzení nabídek hodnotící komisí vyřazeny.

K vyřazení nabídek ČSAD Slaný a.s., ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. a Busline a.s. hodnotící komisí došlo z důvodu, že hodnotící komise shledala, že nabídkové ceny uvedených uchazečů jsou mimořádně nízké a současně posoudila zdůvodnění nabídkových cen poskytnuté uvedenými uchazeči jako neopodstatněné. Posouzení problematiky mimořádně nízké nabídkové ceny je ve výlučné kompetenci hodnotící komise (tuto problematiku dle zákona o veřejných zakázkách neposuzoval Liberecký kraj).       

Pokud hodnotící komise při posuzování nabídek vyřadí některou z nabídek, musí zadavatel (Liberecký kraj) dle § 76 odst. 6 zákona o veřejných zakázkách vyloučit uchazeče, jehož nabídka byla vyřazena. Liberecký kraj tedy musel uchazeče ČSAD Slaný a.s., ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. a Busline a.s. ze zadávacího řízení na Veřejnou zakázku vyloučit. Jakýkoli jiný postup Libereckého kraje zákon o veřejných zakázkách nepředpokládá.

Zákon o veřejných zakázkách umožňuje vyloučeným uchazečům podat proti rozhodnutí o vyloučení námitky a tím dosáhnout přezkumu rozhodnutí Libereckým krajem. Liberecký kraj se bude případnými námitkami uchazečů podrobně a odpovědně zabývat. Vyjádření společností ČSAD Slaný a.s. a ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. považuje Liberecký kraj za předčasná. Dokud nejsou uchazeči vyčerpány veškeré instituty pro přezkum rozhodnutí o jejich vyloučení, nelze rozhodnutí o jejich vyloučení považovat za nezvratné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kraj-lbc.cz

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

9:17 Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých min…