Hejtman Šimek: Jihomoravský kraj a Brno se představují na veletrhu v Mnichově

04.10.2017 19:05

V německém Mnichově začal ve středu 4. října 2017 významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Ve společném stánku zde vystavuje Jihomoravský kraj, město Brno, Moravskoslezský kraj a město Ostrava.

Hejtman Šimek: Jihomoravský kraj a Brno se představují na veletrhu v Mnichově
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)
reklama

Jihomoravský kraj se na tento veletrh vrací po několika letech. „Vzhledem k významným investičním příležitostem, které chce Jihomoravský kraj podpořit, jsme vyhodnotili účast na tomto veletrhu jako příhodnou pro navázání kontaktů a zviditelnění kraje jako vhodné lokality pro investory. Současně spolupráce s městy Ostrava a Brno a Moravskoslezským krajem je pro jižní Moravu velmi atraktivní,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Jihomoravský kraj na veletrhu představuje výběr několika investičních nabídek od zón pro průmyslovou výrobu a logistiku po plochy pro setkávání, odpočinek, rekreaci a sport nebo výstavbu rezidentního bydlení. Jde například o rozvojovou lokalitu Znojmo – Malá Louka, průmyslovou zónu Kollárova-Blatnická ve Veselí nad Moravou a průmyslovou zónu Blučina.

„Je také velmi důležité, aby jižní Morava byla vnímána jako bezpečný region disponující úzkou spoluprací univerzit a vědeckých center s firmami a historicky dlouhodobou podporou této spolupráce ze strany místní samosprávy,“ zdůraznil hejtman Šimek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí jednal o zejména o exekučním řádu

10:07 Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí jednal o zejména o exekučním řádu

Aktuální legislativa, pomoc při volbách do Poslanecké sněmovny a taky otázky spojené s nadcházejícím…