Hejtman Suchánek: Potravinové sbírky a včely

15.04.2024 18:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně klimatu

Hejtman Suchánek: Potravinové sbírky a včely
Foto: STAN
Popisek: Josef Suchánek

Dnes ráno jsem včelařil v Beskydech a odpoledne v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. A v rámci přesunu přes Olomouc jsem se stavil v Makru ve Velké Bystřici, kde jsem mimo jiné zakoupil i několik balení potravin a drogérie pro potravinovou sbírku. Ta probíhala právě o tomto víkendu. Makro systém mně vyhovuje maximálně, velká balení a možnost ponechání zboží rovnou na paletách za pokladnami znamená rychlou a téměř bezpracnou operativu a zároveň užitečnou pomoc potřebným.

Zároveň zrovna dnes na mě vyskočil článek o tom, jak změna klimatu dramaticky dopadne na výskyt včel zejména v Evropě. „Změny klimatu způsobí masivní úhyn včel, odhadují odborníci“. Zvýšenými teplotami má být ohroženo až 65% evropské včelí populace.

Upřímně, toto neberu jako dogma. V Chorvatsku např. žijí včely v mnohem vyšších teplotách, než ve střední Evropě a jde to. O to tady ale určitě nejde, pointa je jinde. Pokud vážně nepřestaneme škodit naší planetě a nezabráníme zásadním klimatickým změnám (jakože už možná nezabráníme), přijdeme nakonec nejen o včely, ale o další a další podmínky našeho života, jak jsme na něj zvyklí. A pak nejenže nebudeme schopni pomáhat potřebným, např. formou potravinových sbírek, ale ani sami sobě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

23:08 Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2024 k zákonu o státní službě