Celý svět v těchto týdnech a dnech bojuje proti pandemii koronaviru, kterým jsou napadeny stovky tisíc lidí a který má na svědomí desítky až stovky úmrtí. Také v České republice se aktivně spojují lidé v postupu proti tomuto nezvanému a škodícímu „hostu“. A jak říká přísloví: „Všechno zlé je pro něco dobré.“ A to nejen pro „něco“, ale také pro „někoho“, jak je možné prezentovat na několika dále uvedených příkladech.
Česká republika má v čele vlády premiéra, kterého řeší EK pro střet zájmů v oblasti evropských dotací, fiktivního „neovládání“ skupiny 250 různých podniků pod hlavičkou Agrofertu, a také soud v České republice opakovaně má řešit premiéra pro dotační podvod. To vše je odsunuto do pozadí se snahou – „ZAPOMEŇTE!“. I když MMR má málo co k řešení s postupem proti koronaviru, ihned ministryně Dostálové žádá EK o prodloužení lhůty k vyjádření k závěrům ke střetu zájmů. Proč asi? Stejně jako fotografie, na které premiér čte „své propagandistické oslovování svých věrných“ z papíru, na jehož rubu je zřejmé, že report ministra zdravotnictví „šel“ přes Agrofert. Kauza, je smetena ze stolu řečmi premiéra o tom, že nemá tiskárnu a tiskne si přes ulici u IMOBY (Agrofert). Podobně jako řešení nabídky dané Agrofetu ministerskými úředníky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.


