Hřib (Piráti): Dopravní situace v centru Prahy je neudržitelná

23.05.2023 23:08 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zklidnění tranzitní dopravy v historickém centru Prahy

Hřib (Piráti): Dopravní situace v centru Prahy je neudržitelná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý primátor Zdeněk Hřib

Tento týden se ke zklidňování dopravy na obou březích Vltavy jednomyslně zavázali zastupitelé Prahy 1. Děkuji místnímu radnímu pro dopravu Vojtěchu Ryvolovi, který na tomto tématu v rámci městské části pracuje. Nejvíce zvažovaným opatřením je zatím zpoplatnění vjezdu do oblasti třeba jako v Karlových Varech. Tam také už několik let nemůžete volně projíždět kolem lázeňské kolonády.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33781 lidí

Dopravní situace v centru Prahy je totiž neudržitelná. Stále častěji se nám stává, že tu auta blokují tramvaje, které pak nabírají nemalá zpoždění. Přitom tramvaje tudy převezou daleko více lidí (přes Karmelitskou ulici projede v tramvajích 50 900 cestujících denně oproti 15 981 cestujícím v automobilech). K preferenci prostorově úsporné veřejné dopravy se navíc naše koalice zavázala v koaliční smlouvě.

Co se týče dopravních dopadů případného zpoplatnění vjezdu, žádná apokalypsa by nenastala. To není jen můj názor, ale potvrzují to data z předchozích uzavírek i názory odborníků (třeba dopravního experta Petra Kumpošta z ČVUT nebo dopravního urbanisty Tomáše Cacha). Obzvlášť v okolí Malé Strany už totiž pohodlné objízdné trasy existují. Je to Strahovský tunel nebo tunelový komplex Blanka. Vždyť právě k odklonění tranzitní dopravy tyto stavby vznikly.

Je načase udělat to, o čem se tady už dvacet let bavíme. Přiblížit podobu dopravy v centru Prahy moderním západním městům!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový (TOP 09): Lukáše Řádka v Evropském parlamentu potřebujeme

6:04 Nový (TOP 09): Lukáše Řádka v Evropském parlamentu potřebujeme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu.