Hřib (Piráti): Více než půl miliardy korun na obnovu významných komunikací ve městě

26.03.2023 9:20 | Zprávy

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na čtvrtečním jednání schválilo uzavření Smlouvy o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2023.

Hřib (Piráti): Více než půl miliardy korun na obnovu významných komunikací ve městě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Hřib (Piráti)

Bude se jednat celkem o částku ve výši 530 870 000 Kč, kterou hlavní město využije na financování oprav a údržby komunikací, které provizorně nahrazují části dosud nevybudovaného Pražského okruhu. Například se bude jednat o pokračující obnovu Barrandovského mostu, rekonstrukci části ulice Průmyslová nebo o instalaci protihlukových opatření v ulici 5. května. 

„Pokračujeme v rekordních investicích do rozvoje a obnovy dopravní infrastruktury, která stále splácí svůj velký dluh z předchozích volebních období. Jen v minulém volebním období jsme do dopravy vynaložili investice v řádech miliard korun. Nyní pokračujeme například další nákladnou etapou rekonstrukce Barrandovského mostu. Řešit je ale potřeba i drobnější rekonstrukce a stavby, které mají velký dopad na své okolí. K tomu všemu nám dopomáhají, kromě financí z rozpočtu hlavního města, i prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury,” říká Zdeněk Hřib, I. náměstek primátora pro oblast dopravy.

V návaznosti na včerejší rozhodnutí Zastupitelstva hl. m. Prahy získá hlavní město v letošním roce celkem 530 870 000 Kč od SFDI. Finance budou poskytovány v souladu s rozpočtem SFDI na rok 2023 schváleným Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.

Finanční prostředky budou určeny na financování oprav a údržby komunikací ve vlastnictví hlavního města, které dočasně plní funkci silnic pro převádění vnější silniční dopravy pro území Prahy, tedy těch, které provizorně nahrazují části dosud nevybudovaného Pražského okruhu.

Konkrétně se má jednat o pokračující celkovou obnovu Barrandovského mostu, dále o rekonstrukci ulice Průmyslová v úseku U Stavoservisu – Tiskařská, instalaci protihlukových opatření v ulici 5. května, opravy na Evropské, vybudování podchodu pod Strakonickou, prodloužení odbočovacího pruhu na křižovatce Kbelská – Kolbenova, protihluková opatření v úseku Dostihová – Strakonická i na opravy a údržbu silnic I. třídy, na další protihluková opatření nebo na modernizaci dopravního značení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …