Jelínková (KDU-ČSL): Při rozvolňování a otevírání škol postupujme s rozvahou

06.04.2021 10:00

„Ozývá se nám řada rodičů s tím, že jsou nespokojeni s plánem ministerstva školství na rozvolňování a otevírání škol. Musíme vše promyslet tak, aby se rodiče včas stihli zařídit v zaměstnání,“ popisuje senátorka Šárka Jelínková, která je též předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí a první místopředsedkyní strany.

Jelínková (KDU-ČSL): Při rozvolňování a otevírání škol postupujme s rozvahou
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

Připomíná, že zejména rotování prvního stupně, kdy děti mají být týden ve škole a pak další týden doma je při pracovním vytížení rodičů velmi složité. „Na rodiče jsou již dnes kladeny poměrně velké nároky. Chápu obezřetnost vlády, ale prosím, pojďme děti co nejdříve dostat do škol a mysleme přitom právě na děti a také na jejich rodiče,“ podotýká.

Podle jejích slov je také nepochopitelné, že se plánuje testování dětí dvakrát týdně. „Chápu rodiče, že se jim to nelíbí. Zaměstnanci se mají testovat pouze jednou týdně a děti dvakrát? Jakou tohle dává logiku?“ dodává Jelínková.

Dále také vyzývá vládu k tomu, aby při rozvolňování zohlednila i dětské skupiny. „Nechápu, proč se s jejich otevíráním dosud nepočítá. Do dětských skupin je možné dát i děti mladší tří let. To by hodně pomohlo ženám a matkám, které pracují ve zdravotnictví a mají takto malé děti. Vidím ale, že dětské skupiny se zatím otevírat nemají, což nepovažuji za rozumné,“ uzavírá Jelínková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

12:06 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k informaci o návrhu oddělených tříd pro romské děti