KDU-ČSL Vysočina: Poslanec Kaňkovský zjistil, že hejtman a ministr si u rychlíků protiřečí

20.02.2017 13:03 | Zprávy

Malý rébus nyní nejen cestujícím z Křižanovska nabízí srovnání nejnovějšího vyjádření hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (za ČSSD) a ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Oba si totiž vzájemně protiřečí, jak zjistil poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

KDU-ČSL Vysočina: Poslanec Kaňkovský zjistil, že hejtman a ministr si u rychlíků protiřečí
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Ten totiž ve sněmovně v otázce obnovení rychlíkové zastávky v Křižanově interpeloval zmíněného ministra dopravy. Dan Ťok mu odpověděl takto: „Ministerstvo považuje situaci za stabilizovanou a zavedení zastavování v železniční stanici Křižanov nepředpokládá, jelikož Křižanov a okolí jsou na dostatečné úrovni obslouženy vlaky regionální dopravy v objednávce Kraje Vysočina.“ Kompletní odpověď ministra je na Faceebokové stránce poslance Kaňkovského.  Píše v ní i to, že ministerstvo zastávky rychlíků zrušilo „po dohodě se zástupci Kraje Vysočina“ – ministr zde tedy popírá snahu kraje přenášet odpovědnost za tento nepopulární krok na stát.

Oproti tomu hejtman Jiří Běhounek na posledním zasedání krajského zastupitelstva na přímý dotaz uvedl toto: „Bylo nám řečeno, že s další změnou jízdního řádu, což je v květnu, by v Křižanově rychlíky zastavovat mohly. Jestli České dráhy a ministerstvo dopravy rozhodnou dřív, budeme jenom rádi.“ A veškerá vyjádření hejtmana vyzněla téměř v duchu, že obnova zastávek už je hotová věc. 

„Tak opravdu nevím, co si myslet. Média uváděla, že vedení kraje dojednalo obnovení zastávky. Říkal jsem si - hurá, tak konečně se ledy hnuly - to jistě potěší občany Křižanova a okolí. A přitom odpověď ministra Ťoka hovoří zcela jinak a s obnovením nepočítá. Tak kde je pravda? Dokážou se hejtman a ministr domluvit? Vyslyší vedení kraje a ministerstva dopravy prosby občanů?“ ptá se Vít Kaňkovský.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

8:40 Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

Senioři jsou už dlouho cílem opatření vlády Petra Fialy, která se jim dokonce po několikáté snaží zh…