KDU-ČSL Vysočina: Poslanec Kaňkovský zjistil, že hejtman a ministr si u rychlíků protiřečí

20.02.2017 13:03

Malý rébus nyní nejen cestujícím z Křižanovska nabízí srovnání nejnovějšího vyjádření hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (za ČSSD) a ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Oba si totiž vzájemně protiřečí, jak zjistil poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

KDU-ČSL Vysočina: Poslanec Kaňkovský zjistil, že hejtman a ministr si u rychlíků protiřečí
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Ten totiž ve sněmovně v otázce obnovení rychlíkové zastávky v Křižanově interpeloval zmíněného ministra dopravy. Dan Ťok mu odpověděl takto: „Ministerstvo považuje situaci za stabilizovanou a zavedení zastavování v železniční stanici Křižanov nepředpokládá, jelikož Křižanov a okolí jsou na dostatečné úrovni obslouženy vlaky regionální dopravy v objednávce Kraje Vysočina.“ Kompletní odpověď ministra je na Faceebokové stránce poslance Kaňkovského.  Píše v ní i to, že ministerstvo zastávky rychlíků zrušilo „po dohodě se zástupci Kraje Vysočina“ – ministr zde tedy popírá snahu kraje přenášet odpovědnost za tento nepopulární krok na stát.

Oproti tomu hejtman Jiří Běhounek na posledním zasedání krajského zastupitelstva na přímý dotaz uvedl toto: „Bylo nám řečeno, že s další změnou jízdního řádu, což je v květnu, by v Křižanově rychlíky zastavovat mohly. Jestli České dráhy a ministerstvo dopravy rozhodnou dřív, budeme jenom rádi.“ A veškerá vyjádření hejtmana vyzněla téměř v duchu, že obnova zastávek už je hotová věc. 

„Tak opravdu nevím, co si myslet. Média uváděla, že vedení kraje dojednalo obnovení zastávky. Říkal jsem si - hurá, tak konečně se ledy hnuly - to jistě potěší občany Křižanova a okolí. A přitom odpověď ministra Ťoka hovoří zcela jinak a s obnovením nepočítá. Tak kde je pravda? Dokážou se hejtman a ministr domluvit? Vyslyší vedení kraje a ministerstva dopravy prosby občanů?“ ptá se Vít Kaňkovský.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

17:11 Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

Komentář předsedkyně Pirátů Olgy Richterové