Kaňkovský (KDU-ČSL): Potřebujeme se dostat zpět do koalice

26.11.2019 12:13

Kandidátem lidovců na hejtmana Vysočiny je Vít Kaňkovský.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Potřebujeme se dostat zpět do koalice
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Sedmdesátka delegátů z celé Vysočiny zvolila na nominační konferenci v sobotu 23. listopadu v Měříně kompletní kandidátku KDU-ČSL do krajských voleb 2020. Jejím lídrem se stal poslanec a lékař Vít Kaňkovský z Třeště.

Dvojkou je někdejší vedoucí třebíčského odběrového střediska dárců krve Marie Dudíková. Na třetím místě figuruje starosta Oslavice na Žďársku Pavel Janoušek. Čtvrtý v pořadí byl zvolen starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek a první pětku uzavírá vedoucí ekonom jihlavských městských lesů Miroslav Houška z Častrova.

„Několikrát se stalo, že vedení kraje nepřijalo naše návrhy (motivace pro mediky, víc peněz obcím, řešení kůrovce, financování sociálních služeb), aby je po čase prosazovalo jako svoje vlastní. Sice nás to těší, ale rádi bychom si je už příště prosazovali sami – a k tomu se (po 12 letech v opozici) potřebujeme dostat zpět do koalice. Jako úkol si v dnešní složité politické scéně klademe zvýšit počet mandátů ze sedmi na osm,“ uvedl lídr Vít Kaňkovský.

Současnou nelehkou situaci v KDU-ČSL, kdy Marek Výborný kvůli tragédii v rodině oznámil svou rezignaci na post předsedy strany, považuje Kaňkovský za příležitost k restartu a nové energii. Vzorem jsou mu rakouští lidovci, kteří po nástupu Sebastiana Kurze ovládli tamní politickou scénu.

Na 50členné kandidátce figuruje řada úspěšných komunálních politiků a nestraníků – mj. místostarostové Žďáru nad Sázavou (Josef Klement), Třebíče (Pavel Janata) nebo Pelhřimova (Josef Koch). Nejmladší kandidátkou je 20letá Barbora Paulová z Jihlavy, studentka filozofické fakulty a členka Mladých lidovců. Kandidáti během svého představování zmiňovali mj. tato témata: kamenný hospic, vysokorychlostní trať, vylidňování kraje – zejména venkova, zdravotnictví.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

18:14 Hašek (PRO): Věda a výzkum patří pod školství. Ukončete tu šarádu s hledáním ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hledání nového ministra pro vědu a výzkum.