Budeme následovat Velkou Británii nebo opustíme myšlenku dosavadní vzájemné spolupráce států V4 vůči Bruselu a přidáme se tak k premiérovi SR, který se k překvapení mnohých přihlásil k tzv. jádru EU a upřednostnil tím spolupráci Bratislavy s Berlínem a Paříží na úkor zemí Visegrádu?
Dají voliči přednost neustále omílané ekonomické prosperitě nebo suverenitě země? Dosáhnout obojí za současné krize Evropské unie možné není.
Jen zaslepenost našich „politických kormidelníků“ si nechce přiznat, že nejvýznamnějšími světovými hráči již nejsou pouze USA a EÚ, ale k nelibosti mnohých také Čína a to nejen díky ambicióznímu projektu nové hedvábné stezky a Rusko.
Není za tohoto stavu laciným populismem tvrzení, že jedinou možností České republiky je setrvání v Evropské unii s poukazováním na příliv finančních dotací, přestože jsou mnohdy kontraproduktivní, diskutabilní a mnohdy lákající k jejich „rozkradení“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV