Koalice Piráti a Strana zelených podala kandidátku v Ústeckém kraji

04.08.2016 10:12

Koalice Pirátů a Strany zelených se s definitivní platností zúčastní voleb do krajského zastupitelstva na podzim roku 2016. Plně obsazenou kandidátku podpořila i řada nestranických osobností.

Koalice Piráti a Strana zelených podala kandidátku v Ústeckém kraji
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

„Vážím si podpory všech, kteří do toho jdou s námi, a pevně věřím, že voliče přesvědčíme o kvalitách našich kandidátů a kandidátek,“ říká k tomu lídr koalice Daniel Pitek.

„Ústecký kraj nutně potřebuje čerstvý vítr, který odvane současné vládnoucí mafiánské struktury. Právě Piráti a Strana zelených nyní nabízejí osobnosti, které jsou zárukou odborné a poctivé správy věcí veřejných,“ říká jednička Pirátů a dvojka kandidátky Lukáš Blažej.

Plán pro Ústecký kraj představí koalice na tiskové konferenci ve třetím srpnovém týdnu.

Daniel Pitek

Daniel Pitek je soukromý zemědělec a lesník, je členem stráže ochrany přírody a krajiny v CHKO České Středohoří, stál u zrodu Milešovského spolku přátel přírody, kterému předsedá. Angažuje se v Asociaci soukromého zemědělství, České společnosti ornitologické či v Pro-bio svazu. Aktivně se zasazoval mimo jiné o obnovu historické trati přes České Středohoří, vystupoval proti prolomení limitů hnědého uhlí v severních Čechách a proti výstavbě logistického centra kamionů na hřebeni Krušných hor. Věnuje se také problematice hospodaření s vodou v krajině a mysliveckému právu. Na svém hospodářství v Milešově pravidelně organizuje akce pro veřejnost, například Milešovské vítání jara či věšení ptačích budek. Je mluvčím kampaně „Bez peněz do lesa nelez“.

Lukáš Blažej

Lukáš Blažej je ústecký aktivista a student Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Mezi jeho hlavní témata patří transparence a svobodný přístup k informacím, v těchto oblastech dosáhl již několika precedenčních/významných rozsudků. Mezi jeho mediálně známější případy patří žaloba opozičního zastupitele Davida Daduče proti Statutárnímu městu Ústí nad Labem, ve které se domáhá otištění článku v Městských novinách. Je zakládajícím členem spolku Ústecké šrouby, z. s., který se věnuje ochraně přírody a krajiny v Ústí nad Labem. Je členem Kontrolního výboru Zastupitelstva MO Ústí nad Labem-centrum. Na počátku uprchlické krize spoluorganizoval humanitární výjezd do Horgoše a na hraniční přechod Berkasovo-Bapske.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nováková (KDU-ČSL): Je nutné dostat do terénu jedinečnou metodiku

8:05 Nováková (KDU-ČSL): Je nutné dostat do terénu jedinečnou metodiku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podpoře enviromentální výchovy