„Každý program v počítači, na mobilu či jiném zařízení obsahuje programy, software. Ty musel někdo naprogramovat, respektive „nakódovat“. Z takových kódů je tvořen i webový prohlížeč, ze kterého následující řádky právě čtete. Je pak rozhodnutím jednotlivých firem, případně programátorů, zdali si tento zdrojový kód nechají pro sebe, anebo jej odhalí – tedy otevřou. Odtud tedy otevřený zdrojový kód neboli Open Source,“ vysvětluje místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
„Open source řešení využívá například známá automobilka Tesla, kterou vlastní nejbohatší muž planety Elon Musk. Sám v minulosti zmínil, že podle něj otevřený zdrojový kód podporuje inovace, protože firmy si navzájem sdílí software, který již vytvořili. Muskova firma se v důsledku tohoto přístupu dlouhodobě rozvíjí a roste. Jednoduše řečeno: sdílení zdrojového kódu, tedy Open Source řešení, pomáhá firmám a ostatním organizacím, aby se rychleji posouvali kupředu,“ dodává Kolaja.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci