Nevím, jestli jste si toho také všimli, ale média – některá podvědomě, jiná úplně otevřeně – vykreslují jedny demonstranty jako odpad společnosti (zjednodušeně jsou to ti, kteří demonstrují proti vládě), druhé jako vzdělané ochránce demokratických hodnot (zjednodušeně tedy ty, kteří jsou na straně vlády). Veřejnoprávní novináři na svých sociálních sítích (zejména na intelektuálně hodnotném Twitteru), u nichž samozřejmě mají poznámku, že jsou to pouze jejich názory, se jednoznačně profilují jako zastánci současné vlády. Lze ale skutečně nestranně přistupovat potom i k novinařině? Pořad Reportéři ČT například podle všeho věděl dlouho dopředu o podivném dění kolem exnáměstka Hlubučka, z čehož se následně vyvinula kauza Dozimetr…
Pokrytectví a dvojí metr!
Je společným jmenovatelem přístupu vlády, médií i chvilkařů k mezinárodní situaci i dění u nás v ČR! Ano, konflikt na Ukrajině je tragédie. Ovšem ne od února, ale od roku 2014, na což jsme jako KSČM mnohokrát upozorňovali.
- Oč je ale menší tragédie Afghánistán s několika sty tisíci oběťmi a miliony vysídlenými? Mimochodem podle průzkumů OSN při bombardování ze strany USA/NATO byly ve 45 % případů oběti děti a nezletilí.
- Oč je menší tragédie milion obětí v Iráku? Oč je menší tragédie pravidelné bombardování palestinského lidu ze strany Izraele?
- Oč je menší tragédie bombardování Jemenu?
- Kde jsou vyvěšeny vlajky těchto států?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV