Konečná ( KSČM ): Odpovědnost k prostředí, ve kterém žijeme

02.09.2013 21:38

Odpovědnost není dvakrát populární slovo. A v posledních dvou desetiletích, během kterých nám dorostla jedna nová generace občanů, jsme toto slovo mohli ve veřejném prostoru slyšet rozhodně méně často, nežli slova o našich právech a našich svobodách. Tato skutečnost zasahuje všechny oblasti života naší společnosti. A pochopitelně se dotýká i prostředí, které spoluvytváříme a ve kterém společně žijeme.

Konečná ( KSČM ): Odpovědnost k prostředí, ve kterém žijeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Ve své politické práci se občas potkávám s lidmi, kteří mají pocit, že musí zachránit planetu Zemi před lidmi. I oni se odvolávají na občanskou odpovědnost. V těchto případech se ale jedná nejenom o velmi extrémní, ale pravděpodobně také o zcela utopické pojetí odpovědnosti.

Pro lepší život nás všech v České republice by docela stačilo, kdybychom uměli vytvořit v nastupujících generacích správný postoj k hodnotám životního prostředí. kdy se pro naše děti stalo samozřejmostí, že čistá řeka, čistý vzduch a aleje stromů ve volné krajině jsou společným pokladem nás všech a že se o ně musíme starat společně. Připadá vám taková představa příliš socialistická nebo dokonce komunistická? Možná to bude tím, že hodnoty životního prostředí se nedají chránit jinými, než levicovými přístupy při správě státu.

Prostředí, ve kterém žijeme, je lehce zranitelné. Bezhlavému a nezodpovědnému využívání přírodních zdrojů v honbě za ekonomickým ziskem se většinou nemůže ubránit jedinec. Může se mu ale ubránit společnost, bude-li chtít a povedou-li ji skutečně zodpovědní lidé.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kscm.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macků (KDU-ČSL): Dačice půjčí peníze na přístavbu kuželny

21:19 Macků (KDU-ČSL): Dačice půjčí peníze na přístavbu kuželny

Dačičtí zastupitelé na svém červnovém zasedání vyhověli žádosti TJ Centropen a na svém červnovém zas…