Kudláčková (KDU-ČSL): V Dubném otevřeli nový bytový dům pro seniory

19.01.2023 15:18

V Dubném na Českobudějovicku žije zhruba 1700 obyvatel. Nevelká obec však zažívá dynamický rozvoj. Jedním z příspěvků k takovému rozvoji byla i výstavba bytového domu pro seniory, jenž byl slavnostně otevřen v sobotu 7. ledna 2023.

Kudláčková (KDU-ČSL): V Dubném otevřeli nový bytový dům pro seniory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Je to určitě služba pro naše občany, ale nejen pro ně. Je to i pro spádové obce okolo a byli jsme přesvědčeni, že to tak má být. Jsme ještě poměrně malá obec, ale našimi stavbami, což je základní škola i tento dům pro seniory, jsme se přiblížili v podstatě městu,“ sděluje s hrdostí starostka Dubného Božena Kudláčková (KDU-ČSL). 

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28455 lidí


V domě je 22 bytových jednotek. Devatenáct je jich pro jednotlivce a tři jsou určené dvojicím. Celkem se do domu vejde 25 seniorů. „Mají kuchyňskou linku, sporák, v předsíni odkládací šatní skříň a plně zařízenou koupelnu. Takže když si senior přiveze postel, stůl, židle, skříňku, tak se bydlí,“ dodává starostka Kudláčková.

Stavba trvala rok a projekt zahrnoval jak výstavbu domu samotného, tak další okolní úpravy. „Je to stavba domu plus základní technické vybavení, což je rozšířená příjezdová komunikace, chodník, veřejné osvětlení, prodloužení kanalizace a vodovodu. Zbývají ještě terénní úpravy okolo,“ vysvětluje starostka.

Celkové náklady na stavbu domu se vyšplhaly na 53 milionů korun. „Nicméně 12 210 korun jsme dostali dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj z programu Pečovatelské domy – podpora bydlení, dalších 12 milionů jsme financovali ze svého rozpočtu a zbývajících 30 milionů jsme pokryli úvěrem ze Státního fondu podpory investic (SFPI), který bychom měli splácet třicet let, nicméně jsme rozhodnutí, že to budeme splácet rychlejším tempem,“ zdůrazňuje starostka Kudláčková. Většina bytů je nyní již obsazena.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…