Mánek (ANO): Jablonec se chystá podpořit sport mládeže 10 miliony

25.01.2022 13:49

Rozpočet města pro příští rok obsahuje návrh částky 10 milionů korun na podporu sportovních oddílů mimo rámec vypsaných dotačních titulů.

Mánek (ANO): Jablonec se chystá podpořit sport mládeže 10 miliony
Foto: Magistrát města Jablonec nad Nisou
Popisek: David Mánek

K původním devíti milionům byl přidán další jeden milion korun. Zastupitelé budou toto navýšení schvalovat během svého řádného únorového zasedání. 

„Rozhodli jsme se na sport dětí a mládeže v Jablonci vyčlenit další milion korun, který by měl sloužit pro pomoc klubům, jež negativně zasáhla kovidová pandemie a výrazně je postihuje zdražení energií. První zmíněné zapříčinilo především snížení počtu sportujících dětí. My bychom velmi rádi, aby sportovní kluby díky podpoře města posílily své členské základny a opět se vrátily na čísla před pandemií. Plnohodnotné trávení volného času a návrat dětí k organizovanému sportu jsou velmi důležité pro celé naše město i s ohledem na některé sociální problémy,“ vysvětluje tento krok náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

„Kromě zmíněného by navržené navýšení v rozpočtu města mělo klubům, které zasáhne výrazné zdražení energií, pomoci právě tento negativní zásah do jejich rozpočtů překlenout tak, aby nebyla zasažena kvalita sportovní přípravy dětí,“ doplnil vedoucí oddělení kultury a sportu Miroslav Šourek.

Pravidla pro rozdělení navýšených prostředků bude na svých jednáních řešit sportovní komise. Vyčlenění celkové částky 10 mil. Kč pro podporu mladých sportovců v rozpočtu pro rok 2022 představuje další výrazné navýšení finanční pomoci sportovním oddílům na území Jablonce nad Nisou. Během posledních dvou let město navýšilo tuto částku o téměř 2 miliony korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lachnit: Třináctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

9:09 Lachnit: Třináctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

V sobotu se na Malostranském hřbitově konal již třináctý ročník obnovených Májových slavností. S pře…