Ministr Bartoš: Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru

24.09.2023 10:21 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vizím budoucnosti.

Ministr Bartoš: Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura a Ivan Bartoš

Stockport – na první pohled obyčejné město, které se snaží vyrovnat s dopady své průmyslové historie a řadou dalších výzev. Místní vedení má ale vysoké ambice. Chtějí vytvořit moderní, zelenou a cenově dostupnou čtvrť, vdechnout tak místu zase život. A daří se jim to. Oblast prochází velkou proměnou. Už tam vzniklo kolem tisícovky bytů. Ambicí je vybudovat až 3 500 nových bytů pro 7 000 lidí a tím zvýšit celkový počet obyvatel v centru Stockportu. Půjde o kombinaci vlastnického bydlení, sociálního i dostupného nájemního bydlení. Kromě toho vznikne až 100 000 metrů čtverečních plochy pro kanceláře, dílny a různé volnočasové aktivity. Místo tu bude třeba i pro učebny nebo kliniky. Vytvoří se tak až 5 tisíc nových pracovních míst. Za projektem stojí rozvojová agentura Stockport Mayoral Development Corporation, která vznikla před pár lety z iniciativy starosty Velkého Manchesteru. Má zvýšit atraktivitu Stockportu pro podniky, investory i obyvatele. Disponuje řadou pravomocí – to urychluje celkový proces revitalizace území. Podařilo se jim vyvinout úspěšný model, který efektivně podporuje rozvoj a prosperitu města. Důležitá je samozřejmě i spolupráce se soukromým sektorem. O detailech ale i o britské iniciativě Levelling Up obecně jsem mluvil přímo se starostou Andy Burhamem.

Zastavit chátrání a nabízet lidem skvělé místo pro život i kariéru – toho se snaží dosáhnout spousty regionů i u nás. Na Ministerstvu pro místní rozvoj jim pomáháme například s demolicí zchátralých budov, které hyzdí okolí, ohrožují životy a mohou přispět ke vzniku sociálně vyloučených lokalit. Díky demolici pak můžou města využít území ke svému dalšímu rozvoji. Zkušenosti od britských kolegů se nám budou hodit i v rámci naší reformy Bydlení pro život, která zahrnuje také investice do bydlení.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit

23:08 Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit

Informace na veřejném facebookovém profilu strany ke konferenci OSN o klimatu