Ministr Hamáček se setkal s vedením policie

5. 7. 2018 20:56

Nově jmenovaný ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Jan Hamáček si s vedením Policejního prezidia ČR vzájemně představili své plány v oblasti vnitřní bezpečnosti České republiky.

Ministr Hamáček se setkal s vedením policie
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

V budově Policejního prezidia se uskutečnilo setkání nově jmenovaného ministra vnitra Jana Hamáčka s širším vedením Policejního prezidia ČR, v čele s policejním prezidentem genmjr. Tomášem Tuhým.

Policejní prezident nejprve panu ministrovi představil všechny své náměstky a shrnul hlavní vize vyplývající z vládou schválené koncepce rozvoje Policie ČR do roku 2022. Mimo jiné generál Tuhý hovořil o vývoji v oblasti početních stavů příslušníků Policie ČR a v oblasti platových podmínek policistů.

„Upřímně oceňuji, že si pan ministr Hamáček v tak krátké době po svém jmenování do funkce našel ve svém nabitém programu čas, aby se osobně seznámil s vedením policie a blíže poznal strukturu a konkrétní podobu strategie řízení policie," řekl policejní prezident a doplnil, "Zároveň jsem rád, že se na klíčových tématech v oblasti bezpečnosti České republiky i fungování policie s panem ministrem shodneme a věřím, že se díky tomu policie posune zase o krok dál.“

Následně policejní prezident předal slovo svým náměstkům, kteří panu ministrovi prezentovali jednotlivé úseky resortu policie.

„Policie ČR je pro stát i občany naprosto zásadní bezpečnostní sbor. Proto považuji za samozřejmé, že jsem se ihned co to šlo, zašel podívat přímo mezi policisty. Čeká nás tvrdá práce a já věřím, že policie bude dále přispívat k tomu, že ČR zůstane jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Samozřejmě nezůstanu jen u vedení policie, ale chci navštěvovat jednotlivé útvary po celé republice,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Při příležitosti vůbec první návštěvy Policejního prezidia ČR pan ministr zavítal také na operační středisko, kde měl možnost pozdravit policisty a seznámit se s organizací odboru a jeho fungováním.

Svou návštěvu pak ministr Hamáček zakončil společným obědem v místním stravovacím zařízení, kde se měl možnost potkat se sloužícími policisty a zaměstnanci Policie ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): ČSSD se musí vrátit k principům a hodnotám, na které rezignovala

22:02 Rakušan (STAN): ČSSD se musí vrátit k principům a hodnotám, na které rezignovala

Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD.