Ministr Kulhánek: Velká Británie by i po brexitu měla být v evropských otázkách angažovanější

07.09.2021 8:39

Ministr Kulhánek navštívil Estonsko. Jednal s prezidentkou i šéfkou diplomacie, vystoupil na Lennart Meri Conference.

Ministr Kulhánek: Velká Británie by i po brexitu měla být v evropských otázkách angažovanější
Foto: czechleaders.com
Popisek: Jakub Kulhánek

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) navštívil 3. a 4. září 2021 Estonsko. Jako vůbec první český řečník promluvil na Lennart Meri Conference.

Anketa

Jakou školní známkou ohodnotit vládu Andreje Babiše?

66%
8%
3%
3%
16%
hlasovalo: 8678 lidí

V estonském Tallinnu ministr Kulhánek zároveň jednal s prezidentkou Kersti Kaljulaid a šéfkou diplomacie Evou-Marií Liimets. Na okraj pracovní cesty se setkal také s finským ministrem zahraničí Pekkou Haavistem.

V prezidentském paláci při návštěvě u estonské hlavy státu Kersti Kaljulaid ministr Kulhánek připomněl sté výročí navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Estonskem, které letos slavíme. „Aktuálním problémem v kontextu baltských států, a tedy i Estonska, je především migrace. Česká republika je připravena se na ochraně vnějších unijních hranic podílet,“ uvedl k jednání ministr Kulhánek. „S paní prezidentkou jsme mluvili také o naší spolupráci v Severoatlantické alianci nebo nutnosti udržet transatlantickou spolupráci v rámci NATO,“ dodal.

Ministr Kulhánek se sešel také s estonskou šéfkou diplomacie Evou-Marií Liimets, která až do letošního ledna působila jako velvyslankyně Estonska v Praze. „Poděkoval jsem jí za její příspěvek k rozvoji našich vzájemných vztahů. Těší mě, že je v čele estonské diplomacie někdo, kdo má vztah k České republice,“ řekl ministr Kulhánek. „Jednali jsme mimo jiné o česko-estonských bilaterálních vtazích i aktuálních výzvách. A shodli jsme se, že klíčový bude blížící se summit Evropské unie a států Východního partnerství,“ shrnul šéf české diplomacie.

Ministr Kulhánek v Estonsku zároveň promluvil na Lennart Meri Conference v rámci panelu s podtitulem „The EU27 and Global Britain. Samper ad Meliora? Towards Better Things?“. „Velká Británie by i po Brexitu měla být angažovanější v evropských otázkách. Například v oblasti vnější a vnitřní bezpečnosti,“ řekl Kulhánek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…