Ministr Mládek: Obtížná mise v oblasti obnovitelných zdrojů energie byla splněna

28. 11. 2016 17:38

Evropská komise dnes schválila – tak jak již MPO dříve informovalo – notifikační rozhodnutí pro podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE) uvedených do provozu v období 2006-2012 a označila tuto podporu podle za slučitelnou s vnitřním trhem.

Ministr Mládek: Obtížná mise v oblasti obnovitelných zdrojů energie byla splněna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miinistr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

"Pro jistotu celého trhu OZE i energetiky je velmi dobrá zpráva, že se podařilo k dnešnímu dni dokončit notifikační rozhodnutí pro podporu OZE uvedených do provozu v období 2006-2012. Jsem velmi rád, že se po dlouhých letech vyjednávání, diskuzí a konzultací podařilo skvělému týmu na MPO, pod mým vedením, dokončit toto velmi komplikované notifikační řízení u EK. Jde bezpochyby o jedno z nejnáročnějších notifikačních řízeních vůbec, které kdy Česká republika vedla u EK a dosáhla jeho úspěšného konce. Jen připomínám, že v letošním roce jde již o třetí notifikační rozhodnutí v oblasti OZE, které se podařilo týmu na MPO pozitivně dokončit. V srpnu jsme přivezli z Bruselu notifikační rozhodnutí pro podporu malých vodních elektráren a malých bioplynových stanic uvedených do provozu od roku 2016 a zároveň se dále MPO podařilo ve vztahu na notifikační řízení také ujasnit s EK velmi komplikovanou záležitost týkající se MVE rekonstruovaných v období 2013-2015. Ohledně vydávání notifikačních rozhodnutích je tedy MPO a ČR v současném období velmi úspěšná," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

"Nyní tedy všichni očekáváme, že splní svůj slib Energetický regulační úřad a neprodleně uvede podporu pro tyto OZE v cenových rozhodnutích a zároveň neprodleně zohlední toto vydané notifikační rozhodnutí v cenovém rozhodnutí, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a další regulované ceny. Dále považuji tuto zprávu za jakousi pomyslnou tečku a ukončení období nejistot, které jsme všichni prožívali ve velké nervozitě na konci minulého i tohoto roku v souvislosti s vypisováním podpory pro OZE,“ uvedl dále ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Tiskovou zprávu EK naleznete zde: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-4083_en.htm

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Další články z rubriky

Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

20:25 Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2021 na ministra průmyslu a obchodu Havlíčka…