Ministr Síkela: Nový projekt podpoří rozvoj výzkumu, vývoje a inovací

10.05.2023 7:17 | Tisková zpráva

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Technologickou agenturou ČR zahajují nový projekt – Systémová podpora implementace a řízení Národní RIS3 strategie 2023+, který je spolufinancovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský.

Ministr Síkela: Nový projekt podpoří rozvoj výzkumu, vývoje a inovací
Foto: FCB Jozefa Síkely
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Projekt přinese mnoho výhod a příležitostí pro pracovníky výzkumných organizací, veřejné správy a širokou veřejnost. Tento nový projekt jim pomůže v rychlém a efektivním přenosu informací a v inovativních řešeních, což přispěje k posílení konkurenceschopnosti České republiky,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

„Cílem projektu je zlepšit implementaci a řízení Národní RIS3 strategie tak, aby intenzivně podporovala rozvoj silných stránek v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VaVaI) na národní i regionální úrovni, reagovala na nové společenské výzvy a posilovala průmyslovou transformaci a digitalizaci,“ říká vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko.

Anketa

Máme být kromě západních spojenců vděční za osvobození od nacismu i Rudé armádě?

97%
1%
hlasovalo: 28040 lidí

Projekt Systémová podpora implementace a řízení Národní RIS3 strategie 2023+ (ZDE) je klíčovým krokem k rozvoji a posílení výzkumné a inovační politiky. Bude se soustředit na řadu klíčových aktivit, mezi něž patří např. další rozvoj RIS3 misí, posílení analytické základny pro realizaci výzkumné a inovační politiky, rozvoj RIS3 portálu (ZDE) pro komunikaci mezi aktéry systému VaVaI a vzájemnou integraci datových zdrojů.

„Zaměří se také na dlouhodobé provázání a koordinaci Národní RIS3 a krajských RIS3, rozvoj kompetencí RIS3 týmů na národní i krajské úrovni a rozvoj meziregionální a mezinárodní spolupráce,“ dodává ředitel odboru digitální ekonomiky a chytré specializace Daniel Všetečka.

Účelem RIS3 strategie je na národní i regionální úrovni definovat výzkumné a inovační priority pro vytváření konkurenčních výhod jednotlivých zemí, krajů a konkrétních aktérů výzkumného a inovačního ekosystému. Tyto priority budou náležitě podpořeny z operačních programů (zejména OP Jan Amos Komenský a OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost). Podporu prioritám RIS3 strategie poskytují i národní programy, zejména v gesci Technologické agentury ČR, Ministerstva dopravy, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

23:07 Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

Projev na 23. schůzi Senátu ČR 17. dubna 2024 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 211/2000 Sb.,…