Ministr Ťok: SFDI bude moci financovat nové projekty v dopravě

27.08.2015 7:37 | Zprávy
autor: PV

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude nově moci financovat zejména výstavbu a modernizaci multimodálních překladišť mezi jednotlivými druhy dopravy, všech drah s výjimkou lanových, např. metro, tramvajové a trolejbusové dráhy, či opravy místních komunikací v místech, kde kříží železnici nebo silnici v majetku státu. Vláda dnes na návrh ministerstva dopravy schválila novelu zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, která rozšiřuje působnost fondu.

Ministr Ťok: SFDI bude moci financovat nové projekty v dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Cílem novely je především umožnit SFDI investovat prostředky i do těch oblastí, na které lze nově čerpat evropské prostředky z Operačního programu Doprava pro období 2014 až 2020 a z nástroje pro propojení Evropy, tzv. CEF. „S Evropskou komisí se nám podařilo pro další období vyjednat finance i tam, kde jsme dosud na evropské peníze nedosáhli. Chceme je využít například na drážní dopravu, včetně městské a podporu překladišť. Novela také umožní financovat ze SFDI opravu a novou výstavbu v českém přístavu v Hamburku,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

SFDI je zprostředkující subjekt Operačního programu Doprava, a proto je důležité, aby mohl financovat nové oblasti podpory. O konkrétních projektech, na které bude možné peníze čerpat, bude rozhodovat Ministerstvo dopravy jako řídící orgán operačního programu. Novela vytváří legislativní podmínky pro to, aby fond mohl financovat nové typy projektů v dopravě. Kam budou národní a evropské prostředky směřovat, vyplyne až ze schváleného rozpočtu SFDI.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

6:02 Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.