Ministr Ťok: SFDI bude moci financovat nové projekty v dopravě

27.08.2015 7:37 | Zprávy

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude nově moci financovat zejména výstavbu a modernizaci multimodálních překladišť mezi jednotlivými druhy dopravy, všech drah s výjimkou lanových, např. metro, tramvajové a trolejbusové dráhy, či opravy místních komunikací v místech, kde kříží železnici nebo silnici v majetku státu. Vláda dnes na návrh ministerstva dopravy schválila novelu zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, která rozšiřuje působnost fondu.

Ministr Ťok: SFDI bude moci financovat nové projekty v dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Cílem novely je především umožnit SFDI investovat prostředky i do těch oblastí, na které lze nově čerpat evropské prostředky z Operačního programu Doprava pro období 2014 až 2020 a z nástroje pro propojení Evropy, tzv. CEF. „S Evropskou komisí se nám podařilo pro další období vyjednat finance i tam, kde jsme dosud na evropské peníze nedosáhli. Chceme je využít například na drážní dopravu, včetně městské a podporu překladišť. Novela také umožní financovat ze SFDI opravu a novou výstavbu v českém přístavu v Hamburku,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

SFDI je zprostředkující subjekt Operačního programu Doprava, a proto je důležité, aby mohl financovat nové oblasti podpory. O konkrétních projektech, na které bude možné peníze čerpat, bude rozhodovat Ministerstvo dopravy jako řídící orgán operačního programu. Novela vytváří legislativní podmínky pro to, aby fond mohl financovat nové typy projektů v dopravě. Kam budou národní a evropské prostředky směřovat, vyplyne až ze schváleného rozpočtu SFDI.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Odmítáme výhody pro Ukrajince na úkor našich firem a občanů

18:09 Fiala (SPD): Odmítáme výhody pro Ukrajince na úkor našich firem a občanů

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na dohodu EU a Ukrajiny o bezcelním dovozu produkce