Ministryně Dostálová: Realitky jsou v dvojnásobně složité situaci

08.04.2020 21:31 | Zprávy

Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 4. 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování a o změně souvisejících zákonů (zákon o realitním zprostředkování)

Ministryně Dostálová: Realitky jsou v dvojnásobně složité situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Dostálová

Vážený pane předsedající, kolegyně, kolegové. Já se pokusím být velmi stručná. Ráda bych vám představila návrh novely zákona o realitním zprostředkování. Profese realitních zprostředkovatelů se vlastně dostala do takové dvojnásobně složité situace. Samozřejmě je omezený pohyb osob atd. Na druhé straně jde o velmi nový zákon, který vlastně nabyl účinnosti v březnu letošního roku a vlastně v rámci tohoto zákona je povinnost přejít z živnosti volné na živnost vázanou. A s tím jsou spojené samozřejmě věci, to znamená prokázat kvalifikaci.

No a to můžou realitní zprostředkovatelé prokázat buď: odborným vysokoškolským vzděláním, nebo tříletou praxí a středoškolským vzděláním s maturitou, anebo certifikát o složení zkoušky profesní kvalifikace. Mnoho realitních zprostředkovatelů chce využít právě tu třetí možnost, to znamená certifikát o složení zkoušky profesní kvalifikace, ale bohužel v období koronavirové krize není možné vlastně zajistit jim to vzdělávání, proto ta úprava toho zákona je velmi jednoduchá. V § 25 o realitním zprostředkování se prodlouží doba pro prokázání splnění podmínek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Bělica: Nošovice nabízejí jedinečnou šanci pro české i zahraniční firmy

18:05 Hejtman Bělica: Nošovice nabízejí jedinečnou šanci pro české i zahraniční firmy

Moravskoslezský kraj nabízí k prodeji čtyři hektary strategické plochy v Nošovicích na Frýdecko-Míst…