Ministryně Němcová: Veřejně prospěšných prací si velmi vážíme

27.01.2018 16:03

Úřad práce ČR poskytuje příspěvky zaměstnavatelům i letos.

Ministryně Němcová: Veřejně prospěšných prací si velmi vážíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová

Od ledna 2018 vzrostla měsíční výše příspěvku pro asistenty prevence kriminality na 16 500 Kč. V případě koordinátorů veřejně prospěšných prací činí 16 000 Kč a u ostatních pracovníků pak může dosáhnout až 15 tis. Kč.

Veřejně prospěšné práce patří mezi nejvíce využívané nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, jejichž prostřednictvím se daří zvyšovat zaměstnanost zejména dlouhodobě evidovaných uchazečů. V rámci aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) spolupracuje Úřad práce ČR jak se zaměstnavateli, tak i s kraji a obcemi. A jako pomocnou ruku jim mimo jiné nabízí příspěvek na mzdu pro uchazeče o zaměstnání, kterého na nově vytvořené pracovní místo přijmou.

V tomto ohledu sklízí úspěch především veřejně prospěšné práce (VPP) a společensky účelná pracovní místa (SÚPM). V případě uplatnění uchazečů o zaměstnání na VPP není důležitá vysoká kvalifikace. Zároveň ale umožňují dlouhodobě nezaměstnaným, aby si oživili nebo získali pracovní návyky, a po jejich skončení snáze našli stálou práci. Pokud jde o SÚPM, ta nabízejí klientům možnost získání zaměstnání i ve specializovaných oborech.

„Veřejně prospěšné práce se řadí mezi vlajkové lodě aktivní politiky zaměstnanosti a nejčastěji využívané nástroje ze strany obcí. V tomto ohledu je jejich pomoc zásadní a my si ji velmi vážíme,“ upozorňuje ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a dodává: „V poslední době jsme zaznamenali obavy ze strany některých starostů, že nebude na realizaci VPP a dalších nástrojů dostatek financí. Chtěla bych proto zdůraznit, že Úřad práce ČR je připraven poskytovat příspěvky na mzdy zaměstnavatelům i v letošním roce“.

Ke konci prosince pracovalo na VPP v celé České republice celkem 11 750 lidí. SÚPM vyhrazená hrají prim hlavně u firem, a to napříč všemi obory. Díky podpoře v této oblasti dostalo ke konci prosince šanci získat zaměstnání 8 878 uchazečů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macků (KDU-ČSL): Nová střecha pro pavilon tělocvičen ZŠ v Dačicích

5:29 Macků (KDU-ČSL): Nová střecha pro pavilon tělocvičen ZŠ v Dačicích

Na svém zasedání dne 30. června dačická městská rada schválila vyhodnocení veřejné zakázky s názvem …