Mračková Vildumetzová (ANO): O zrušení očkovacího centra v Chodově rozhodla koordinátorka s hejtmanem

20.05.2021 6:37

Vedení Karlovarského kraje v minulých dnech zveřejnilo informaci o zrušení očkovacího centra v Chodově, což u mnoha obyvatel vyvolalo obrovskou vlnu nevole. Veřejnost ale byla ze strany Karlovarského kraje mylně informována v tom smyslu, že očkovací centrum zrušila vláda a premiér Andrej Babíš.

Mračková Vildumetzová (ANO): O zrušení očkovacího centra v Chodově rozhodla koordinátorka s hejtmanem
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

„Včera ráno jsem měla pracovní setkání s premiérem Andrejem Babišem, kde jsem požadovala vysvětlení problematiky rušení očkovacích center v Chodově a Ostrově. Premiér mě upozornil, že on ani jeho vláda žádná očkovací centra neruší. Během schůzky jsme kontaktovali koordinátorku očkování Karlovarského kraje Dagmar Uhlíkovou, která potvrdila, že rušení očkovacího centra v Chodově je jejím rozhodnutím a rozhodnutím vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Petrem Kulhánkem, nikoliv vlády a premiéra Andreje Babiše,“ vysvětluje Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně Parlamentu ČR a krajská zastupitelka.

Podle jejích dalších slov koordinátorka očkování Dagmar Uhlíková premiérovi slíbila, že informace uvede na pravou míru a bude veřejnost a zejména obyvatele Chodova a Ostrova informovat o tom, jak budou v Karlovarském kraji otevřena a provozována očkovací centra a kde se lidé mohou očkovat.

„Očkování je pro premiéra Andreje Babiše a celou jeho vládu absolutní prioritou a musí proběhnout co nejrychleji a bez problémů. Toto mají zajistit hejtmani, kteří mají mít svoji očkovací strategii, schválenou orgánem kraje a kterou se řídí. Premiér mě současně upozornil, že se plánuje větší zapojení praktických lékařů do očkování a tudíž je velmi pravděpodobné, že se v některých krajích mohou vybraná očkovací centra postupně utlumovat. Vždy to ale bude na základě rozhodnutí hejtmana nebo krajského koordinátora očkování, nikoliv premiéra nebo vlády,“ dodává poslankyně parlamentu, která společně s premiérem Andrejem Babišem nabádá obyvatele Karlovarského kraje, aby se nechali očkovat, chránili si tak své zdraví a pomohli tím celé společnosti k návratu do normálního života.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…