Nacher (ANO): Nad ránem jsem se vrátil z Německa...

19.06.2024 12:12 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zhoršující se bezpečnostní situaci v Německu

Nacher (ANO): Nad ránem jsem se vrátil z Německa...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher (ANO)

Islámských, pravicových, levicových i klimatických radikálů v Německu rok od roku přibývá, násilí se stupňuje, dramaticky přibývá případů antisemitismu, statistiky spáchaných extremistických trestných činů lámou rekordy, roste riziko závažných teroristických útoků.

Šéf německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) prohlásil, že při hodnocení bezpečnostní situace v Německu v loňském roce nelze říct mnoho pozitivního. Německá ministryně vnitra zase konstatovala, že bezpečnostní situace v zemi zůstává napjatá.

Nedávný brutální útok v centru Mannheimu, při němž útočník původem z Afghánistánu pobodal několik lidí a zavraždil policistu, ukázal v plné nahotě, že zradikalizovat se mohou i jedinci, kteří již byli úřady prohlášeni za „perfektně integrované”.

Tohle všechno se děje doslova za našimi humny. Již dávno zde nejde pouze o jednorázové excesy, nýbrž systémový problém. Važme si naší po staletí budované unikátní kultury, v níž bezohledná agrese a násilí proti všemu a všem nikdy neměly své místo. Důsledně si ji chraňme. A nedopusťme, aby se podobné - vlastně takřka nezvratné - změny udály také u nás.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

13:09 Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

Děsivý posun euroatlantické politiky na obavu o vlastní život podporují konkurenti ale i mainstreamo…