Nekl (KSČM): Budoucnost má každý ve svých rukou

30.09.2016 5:31

Jen hodiny zbývají do chvíle, kdy každý z nás může svým hlasem ovlivnit, jakým způsobem se bude ubírat kraj, ve kterém žije, v následujících čtyřech letech. A bude jen škoda, když své právo nevyužije a troufnu si napsat – hodí za hlavu svou občanskou odpovědnost za věci budoucí.

Nekl (KSČM): Budoucnost má každý ve svých rukou
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

V posledních týdnech jsme svědky, jak se představitelé vládní koalice předhánějí svými sliby a činy ovlivnit výsledky krajských voleb, aniž by se na jejich obsahu a dopadu mohly krajské samosprávy nějak podílet. Vládní hnutí ANO 2011 však ční nad všemi. Jak pomůže krajským „vládám“ těsně před volbami oznámení ministra dopravy, že zruší poplatky na některých dálničních obchvatech měst. Chvályhodné, ale města a obce, kterých se to týká, to požadují již několik let. Jeví se mi to jako malý bonus k rozdaným koblížkům. Na druhé straně jsou mnohdy v žalostném stavu silnice II. a III. třídy, které spravují právě kraje a na které vláda a ministerstvo dopravy s dotacemi pramálo počítá.

Z billboardu se na nás usmívá předseda vládního hnutí a jeho prodloužená ruka v kraji a tvrdí, že kraj budou řídit jako firmu! Znamená to, že kdo nebude poslušným zaměstnancem a bude mít jiný názor na potřeby kraje než samotné hnutí a jeho šéf, bude z fabriky vyhozen? Ale kam, do jiného kraje, který není řízen jako fabrika, nebo například do nehostinné pouště někde na planetě Zemi? A jakým způsobem kraj významně ovlivní preferenci výroby a prodeje českých potravin? Není to snad věc vládní zemědělské politiky, která je v rukou dalšího koaličního partnera, KDU-ČSL? Snad tím předseda hnutí ANO míní zvýšení prodeje masných výrobků vyrobených mnohdy z dováženého masa v jeho fabrikách v Kostelci či Kroměříži, nebo zvýšení prodeje mléčných výrobků vyrobených v jeho mlékárenské fabrice v Olomouci? Proto populistická hesla Babiše konfrontujme se skutečností a jeho často trapnými výroky, které za den, dva či tři obrací, protichůdně vysvětluje a za některé byl již dokonce potrestán soudem!

Myslím si, a mám k tomu pádný důvod, že by občan měl vážit na vážkách svého rozhodování prospěšnost mnoha tvrzení, slibů a hesel pro činnost krajských samospráv. Vyslovené jsou například lži některých pravicových kandidátů o tom, že Olomoucký kraj na konci stávajícího volebního období patří mezi nejvíce zadlužené kraje a za vlády levice se propad ještě zvětšil. Když KSČM hodnotí své čtyřleté koaliční působení, fakta ukazují na opak. Dluh kraje se snížil o 933 miliónů korun, přičemž nebyly omezeny funkce kraje v oblasti školství, sociálních věcí, budování infrastruktury, rozvoji venkova či zkvalitňování životního prostředí. Bylo vystavěno nových a rekonstruováno 300 km silnic II. a III. třídy, na investice do základního a středního školství bylo vynaloženo 520 miliónů korun, na podporu technického školství šlo každým rokem bezmála 10 miliónů korun. Kraj vynaložil rekordní finanční prostředky na alokace pro dokončení čerpání dotačních titulů jak evropských, tak národních a na zahájení nových investic. Ekonomika kraje je v dobré kondici a v připraveném rozpočtu na příští rok plánuje splatit dalších 250 miliónů z úvěrů. A podle mých znalostí jsou na tom kraje, kde se na správě věcí veřejných podílí zvolení zástupci KSČM, podobně.

Nezbývá, než popřát všem občanům, aby jejich ruka byla vedena rozumem a nabytou zkušeností. Každý kraj musí být dobrým místem pro život. Naplnění tohoto cíle garantuje hlas pro kandidáty KSČM, kteří skýtají záruku profesionality, čestnosti, pracovitosti a svou práci budou odvádět ve prospěch občanů.

Autor-poslanec je kandidát pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Manželství pro všechny prosadíme. A nepřestaneme, dokud to neprojde

8:35 Piráti: Manželství pro všechny prosadíme. A nepřestaneme, dokud to neprojde

Komentář na facebookovém profilu k manželství pro stejnopohlavní páry.