ODS: Vláda devastuje živnostenské podnikání a český venkov

13. 2. 2019 14:10

Levicová vládní koalice dnes do dalšího čtení protlačila v Poslanecké sněmovně novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, která rozšiřuje povinnost EET na řemeslníky. Občanští demokraté dlouhodobě proti EET bojují a považují ji za šikanu našich živnostníků a podnikatelů, kteří jsou přitom pilířem české ekonomiky.

ODS: Vláda devastuje živnostenské podnikání a český venkov
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Venku slyšíme řeči, tady vidíme činy. Andrej Babiš venku vykládá, jak chce pomáhat živnostníkům a podnikatelům. Ve sněmovně jsme dnes viděli, jak je to ve skutečnosti. Místo pomoci jen další kontroly a šikana. To je EET. Toto je skutečná politika hnutí ANO a politika polokomunistické vlády vůči živnostníkům a podnikatelům. EET nepřinesla ani v první vlně žádné výrazné zisky, jen způsobila v řadě obcí problémy z hlediska služeb v podobě zavřených provozoven. Další fáze je ještě mnohem horší a zasáhne jak řemeslníky, tak třeba i lékaře. Řada z nich skončí, zhorší se tak dostupnost služeb. Odnesou to nejen živnostníci a podnikatelé, ale také občané," vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

„Je ostudné, že 30 let po revoluci chodí předseda vlády pro požehnání na ÚV KSČ(M) a tato strana má největší vliv na vládu od revoluce a je spoluzodpovědná za devastaci živnostenského podnikání a také českého venkova. ODS představila 19 opatření na podporu živnostníků a naší snahou bude jim alespoň trochu ulevit po sérii vládních represí,“ dodává předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (JAP): Miliarda a čtvrt, to už opravdu není malý peníz

23:11 Volný (JAP): Miliarda a čtvrt, to už opravdu není malý peníz

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…