Okamura (SPD): Asociální vládní politika a manažerská neschopnost

07.03.2023 8:39 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci na úřadech práce

Okamura (SPD): Asociální vládní politika a manažerská neschopnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Jak informovala ČT24, na vyplacení sociálních dávek čekají lidé v Česku mnohdy i několik měsíců. Těch, kteří je potřebují, totiž neustále přibývá, naopak zaměstnanců na úřadech práce je nedostatek. 

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26329 lidí
Přitom premiér Petr Fiala se neustále chlubil deštníkem proti drahotě a vyzýval občany, aby se nebáli a nestyděli se požádat si o sociální dávky… Takže další jasné selhání škodlivé a neschopné Fialovy vlády.

Podle ombudsmana Stanislava Křečka jsou úřady práce silně podfinancované. Na pracovních úřadech chybí zhruba tři procenta zaměstnanců. Naopak lidí, kteří podporu od státu potřebují, v Česku výrazně přibylo – oproti minulému lednu stát vyplatit v průměru o 25 procent více dávek. Například příspěvek na bydlení pobírá meziročně o šedesát procent lidí více.

Na úřadech práce je nedostatek pracovníků, i v důsledku velice nízkých platů, které ještě navíc Fialova vláda už druhým rokem nezvyšuje. Přitom se jedná o velice náročnou a společensky potřebnou práci. Vinu a odpovědnost za tento neúnosný stav nese jednoznačně vláda Petra Fialy (ODS) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), do jehož resortu úřady práce patří.

Pětikoaliční vláda donutila brutálním zdražením energií a nákladů na bydlení, které absolutně nebylo nezbytné a nutné, miliony občanů žádat o sociální dávky, přičemž úřady práce nejsou na takovýto nápor personálně, technicky ani logisticky připraveny. Jde o kombinaci dopadů asociální vládní politiky a manažerské neschopnosti. Hnutí SPD si váží všech zaměstnanců úřadů práce a vždy bude bojovat za jejich důstojné platové a pracovní podmínky!

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

4:32 Hejtman Půta: Kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Do podzimu 2025

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rekonstrukci Lidových sadů v Liberci.