Okamura (SPD): Musíme bourat mýty, lži a pomluvy. Spojenectví euroasijských zemí je tou nejlepší odpovědí

02.08.2015 16:36 | Zprávy

Právě jsem se vrátil z mezinárodního sympózia v Budapešti, kde jsem podepsal Smlouvu o strategickém partnerství o vzájemné spolupráci a podpoře mezi naším hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a Eurasijskou asociací ekonomické spolupráce podnikatelů a občanských sdružení, která je součástí Euroasijské hospodářské unie (EAHU). Euroasijská hospodářská unie je v současnosti páté největší hospodářské uskupení na světě. Jeho členy jsou Ruská federace, Bělorusko, Kazachstán, Arménie a Kyrgyzstán. Mezi dalšími zájemci o spolupráci s EAHU je v tuto chvíli Vietnam, Turecko, Indie, Uzbekistán, Tádžikistán a Israel.

Okamura (SPD): Musíme bourat mýty, lži a pomluvy. Spojenectví euroasijských zemí je tou nejlepší odpovědí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Cílem našeho partnerství je snaha našeho hnutí zastavit vysokou nezaměstnanost v České republice, zvýšit naši energetickou bezpečnost, posílení mírového procesu v euroasijském prostoru a samozřejmě podpora ekonomické i kulturní spolupráce mezi Euroasijskou hospodářskou unií a zeměmi Evropy a Evropské unie. Za Euroasijskou hospodářskou unii smlouvu s naším hnutím SPD podepsal prezident Igor Filkevič.

Smlouvu o spolupráci současně v Budapešti podepsali zástupci politických stran dalších evropských zemí.

Pokud chceme otevřít dveře nejširší ekonomické spolupráci mezi našimi zeměmi, pak spolu musíme mluvit a musíme se vzájemně poznávat a bourat mýty nebo, mám-li být upřímný, mnohé lži a pomluvy.

Když před čtvrt stoletím padla železná opona, měli všichni dojem, že spolu s ní padlo ideologické dělení světa na ty hodné a zlé, na komunisty či kapitalisty.

Bohužel principiální dělení světa na ty hodné a zlé se nezměnilo. Na západě se naopak společnost polarizuje stále více. Nedělí se dnes na levici či pravici, ale na ty kdo, jsou s Putinem nebo proti němu. Lidem u nás se opět nutí vidění světa na ty „hodné“ na západě a na ty „zlé“ na východě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Důvěra

Myslíte, že lze věřit státu, když vidíme, jak jsou třeba politici úplatní nebo třeba se tu už měsíc řeší bitcoinová kauza? A k důvěře v soudy. Nemyslíte, že ji dost snižuje to, jak dlouho se kauzy vlečou? Třeba kauza Čapí hnízdo nebo třeba i Dozimetr. Kde je podle vás chyba? A divíte se, že pak důvě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Setrvalý stav v armádním korupčním prostředí

19:03 Kavij (KSČM): Setrvalý stav v armádním korupčním prostředí

Cena za servis tanků Leopard opět ukazuje tragický stav akvizic ministerstva obrany.