Okamura (SPD): Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize

17.09.2019 22:02

Komentář na facebookovém profilu ke stavu konfliktu na Blízkém východu

Okamura (SPD): Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize s možným globálním přesahem. Úder, který zlikvidoval polovinu produkce ropy Saudské Arábie, nepochybně povede k další eskalaci napětí. Ceny ropy rostou a hrozí nebezpečí rozsáhlého konfliktu v oblasti. Je těžké uvěřit, že precizně přesný útok mají na svědomí jemenské síly. Střely nebo drony musely překonat technologicky moderní protivzdušnou obranu. V oblasti hrozí střet o dominanci.

Je nepochybné, že Írán, pokud bude označen ze strany USA za viníka a napaden, bude mít podporu jiných velmocí. Zásadním investorem v Íránu je Čína. Dopadem konfliktu by byla ropná krize s vážným cenovým šokem v celém světě. Mimořádně tvrdě může krize dopadnout na Evropu. Česká republika by měla počítat s tím, že svět se stává méně stabilní a více nebezpečný.

23.září poslanec SPD a náš bezpečnostní expert plukovník v.v. ing. Radek Vích pořádá ve Sněmovně specializovaný seminář, který se zabývá právě schopnostmi České republiky mobilizovat své zdroje v případě bezpečnostní krize.

Naše země musí přemýšlet o své bezpečnosti sama za sebe. Historie nás naučila, že spojenci zrazují a okupují. Kdo není schopen se postarat sám, tomu nikdo nebude pomáhat. Musíme se starat o své vlastní schopnosti překonávat krize. Položme si otázky jestli máme finanční rezervy ve zlatě? Máme dostatečné zásoby strategických surovin? Má armáda schopnost čelit podobným útokům dronů na velké vzdálenosti? Obávám se, že odpovědi nebudou uspokojivé. Naše hnutí SPD chce dělat maximum pro bezpečnost naší země v dnešním nebezpečném světě.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Pracovní místa pro handicapované zůstanou v současném rozsahu

6:28 Gajdůšková (ČSSD): Pracovní místa pro handicapované zůstanou v současném rozsahu

Komentář na facebookovém profilu k zaměstnávání handicapovaných